Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 095-573-20-30
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Пятница, 13 Февраль 2015 00:14

Реформа адвокатури: монополія адвокатів

Оцените материал
(3 голосов)
На сайті Національної асоціації адвокатів України опубліковані два законопроекти, що стосуються реформи адвокатури. Один підготовлений Міністерством юстиції, інший затверджений з'їздом адвокатів.

Обидва законопроекти мало чим відрізняються один від одного. Однак обидва вносять дуже істотна зміна в чинний закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

У цих законопроектах передбачається додавання другої частини до статті 19 закону, де сказано, що представлення інтересів фізичних та юридичних осіб в судах усіх юрисдикцій буде здійснюватися тільки адвокатами. Тобто встановлюється монополія адвокатів на представлення інтересів в судах. Це саме те, що побоялися зробити при Януковичі, приймаючи новий закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

При цьому істотно ускладнюється процедура допуску до адвокатської діяльності.

На сьогоднішній день монополія адвокатів поширюється тільки на кримінальний процес. У цивільному, господарському, адміністративному процесах представником може бути будь-яка людина, що має довіреність. Тобто юрист, що володіє знаннями в тій чи іншій сфері (крім кримінальної) може спокійно працювати, не стаючи адвокатом.

Тому переважна кількість юристів працює без отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю

Необхідність введення адвокатської монополії пояснюється бажанням підвищити кваліфікаційний рівень представників у судах. Хоча, по правді кажучи, дуже часто юристи - НЕ адвокати більш кваліфіковані, ніж більшість адвокатів.

Щоб стати адвокатом треба здати іспит і пройти стажування. За доступ до здачі іспиту треба заплатити, за допуск до стажування треба заплатити. Це офіційні платежі. Крім того, адвокати також зобов'язані щорічно вносити внески на утримання асоціації адвокатів.

Крім цього, до адвоката може бути застосовано дисциплінарне стягнення, аж до припинення права на заняття адвокатською діяльністю.

По суті, окрім обмеження конкуренції на ринку юридичних послуг, реформа адвокатури має на меті взяти всіх юристів під контроль і обкласти їх додатковою платою за право займатися юридичною діяльністю.

І якщо юристи не проявлять активну позицію при обговоренні реформи адвокатури, то їх вільне життя скоро закінчитися.
Вадим Семенов

адвокат
, переклад ЮТК
Прочитано 1740 раз

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×