Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Воскресенье, 02 Июль 2017 16:05

Купля - продажа нерухомості в Києві. Чого варто остерігатися

Оцените материал
(1 Голосовать)
Я відношу себе до противників тих, хто називає будь-яку зміну цін в межах 5-10% за рік падінням, крахом або обвалом.
Зміна ціни в 2% на рік, на мою думку, це динаміка або тенденція. Якщо провести аналогію з покупкою продуктів в супермаркеті, в якій ви помітите, що мінімальний набір продуктів, наприклад, хліб, молоко, крупа і шоколадка коштували рік тому 100 грн, а в цьому році 102 грн. А помітите ви таку зміну взагалі?

Одночасно з тенденцією на зниження вартості ми бачимо зростання кількості споруджуваних «дешевих» квадратних метрів навколо Києва.

Купля - продажа недвижимости в Киеве. Чого варто остерігатися

Столиця опоясана новим споруджуваним житлом за своїм зовнішнім контуром, т.с. її далекі рубежі: Білогородка, Немішаєве, Нові Петрівці, Бровари, Бориспіль, Обухів.

І кожен із забудовників далеких рубежів столиці, своєю головною конкурентною перевагою вибирає вартість квадратного метра.

Повітря, ліс, озера і маршрутка до метро - це все ТАК і ще раз ТАК, але покупець, купуючи квартири в пристоличному регіоні, голосує гривнею, в першу чергу, за вартість метра квадратного.

Преобладающе все пристоличні будівництва ведуться за рахунок інвесторів - фізичних осіб, і як це склалося за останні роки - кінцевих споживачів, тому як на сьогоднішній день первинна нерухомість як інвестиційний інструмент значно втратила свої позиції.

Зверніть увагу, що навіть в самих недорогих житлових комплексах в чергах (секціях), які вже здані в експлуатацію є в наявності вільні до продажу квартири. Це показує, що забудовник витратив свої і / або залучені кошти на зведення 100% побудованих метрів, а продав лише частину з них, і при цьому продовжує будувати і продавати квартири, що будуються в ще не існуючих фізично будинках.

Купля - продажа нерухомості в Києві. Чого варто остерігатися

Для повноти картини варто зазначити, що заробітки з квадратного метра у забудовників пристоличного регіону значно нижче, ніж в практично таких же житлових комплексах по частині витрат, але розташованих безпосередньо в межах столиці.

Порівнюючи вартість продаваного метра в 9 і 14 тис. грн / метр видно, що різниця складає більше 35%. А працюючи на ринку в нижньому ціновому сегменті - це величезна різниця в дохідної частини. Відповідно, при рівній витратній частини, різні продавці нерухомості отримують доходи з різницею в 25-35%.

Не секрет, що на ринку нерухомості (в його найдешевшому ціновому сегменті) рентабельність в 100% і більше відсотків канули в історію нульових років нинішнього століття.

Працюючи в умовах нестабільної національної валюти, непередбаченого зростання вартості будівельних матеріалів, законодавчого регулювання примушує роботодавців до підвищення заробітних плат своїх працівників, зростання вартості енергоресурсів і т.п., а з іншого боку - жорсткого конкурентного середовища, на етапі бізнес плану прорахувати прибутковість проекту на його початковому етапі практично неможливо. І ті проекти, які знаходяться в зоні рентабельності 20-30%, першими потрапляють в зону ризику.

І, якщо не ігнорувати ті тенденції, які відзначили дослідники, і бути передбачливим, то необхідно насторожитися тим інвесторам, у яких їх «квартири» знаходяться на початкових стадіях будівництва їх майбутніх будинків.

Фінансові прорахунки власника будівництва, пов'язані з балансом в бюджеті між дохідною і видатковою частиною, можете навіть не сумніватися, обов'язково будуть перекладені на плечі інвесторів, тому як наше сьогоднішнє законодавство ніяк не захищає інвесторів - це з одного боку, а з іншого - будь-яка інвестиція - це ризик, за який відповідальність несе власне інвестор.

Олег Приходько
Генеральний директор девелоперської компанії GREENOL

Купити - продати нерухомості в Києві. Юрист, адвокат 

Юридические услуги Киев и Киевская область

Тел.: (063) 539-42-13, (096) 545-40-33, (095) 573-20-30
Прочитано 508 раз

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×