Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 095-573-20-30
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Среда, 26 Июль 2017 17:07

Стягнення інфляції, відсотків річних, пеня за боргами в доларах

Оцените материал
(1 Голосовать)
З моєї точки зору, рішення неправомірне, і такі рішення в апеляції навіть не встоять, тому як по всьому роз'ясненнями ВСУ курс валюти визначається на дату прийняття рішення суду.
Щодо інфляції, я вважаю, що за службовим в ін. валюті не підлягає стягненню, якщо в гривнях то так.
Але це просто так міркування, думка моя засноване на судову практику, а у Вашій ситуації, рішення законним, оскільки вже на виконанні і виходити слід з того, що маєте.

початок статті http://ut.kiev.ua/biblioteka-yurista/item/2113-borgi-v-dolarah-yuridichna-konsultatsiya.htmlСтягнення інфляції неустойкою  3 роки терміни давності, Ви маєте рацію.

Заборона виїзду за кордон. практика ознайомиться з нею можна безпосередньо в реєстрі судових рішень, перспектива можливо тільки з подачі держ. виконавця. Тобто спочатку Ви звертаєтеся до держ. виконавцю, а він за Вашою заявою вже в суд.

А інфляцію якщо стягувати, то з відсотками, і вже в порядку недоговірних зобов'язань, про що вище я писала. рішення суду по нотаріальної розписці між фізичними особами. Стягнуто була основна сума, інфляція і 3% річних (за період 2012-2015 рр).

1) Чи можна було б стягнути і відсотки по кредиту (у вигляді облікової ставки НБУ), адже згідно зі ст. 536 ЦК, ч.1 ст. Тисячі сорок вісім ЦК України я мав на це право?

2) Чи можна це зробити вже по факту?

а) Тоесть до основної суми боргу, інфляції і відсотків по першому суду
за період 2012-2015 рр. додати ще й ставку НБУ?

б) Якщо це неможливо, то чи можна це зробити за новим суду за період з 2015 по 2017?

Про всяк випадок уточнюю, в договорі була вказана пеня за прострочення, 5% від суми боргу за кожен тиждень. Я не претендую на таку пеню відсотки, наскільки я знаю максимум це подвійна ставка НБУ за рік. Якщо у вас вже рішення суду, то нові "прошу" по тій же справі не приймаються.

Стягнення інфляції, відсотків річних, пеня за боргами в доларах

Що у вас в договорі написано щодо відсотків? Щоб скористатися положеннями закону про договір позики, ваша розписка повинна мати всі ознаки договору.

Ну і, якщо в розписці згадана пеня, то потрібно стягувати пеню, а не відсотки. Я не те щоб претендую на нове рішення суду. Справа в тому, що з першого суду пройшло близько 3 років і я збираюся подавати на перерахунок інфляції і 3% за минулий термін. Ось і подумав, що може варто було нарахувати (хоча б за останні 3 роки) і відсотки. У мене
1) нотаріальний договір позики, про відсотки там ані слова
2) пізніша розписка від боржника з посиланням на перший договір, на ту ж суму, але із зазначенням пені за прострочення.

Стягнення інфляції, відсотків річних, пеня за боргами в доларах

Перший суд прийняв обидва документи і суму боргу обосновавал на даних терміни з обох договорів. Але ось питання по піні відсотках тоді не піднімалося. Інше питання чи маю я право на пеню, розмір якої встановлюю сам. Ось по відсотках там так, деякі статті ЦК кажуть в мою користь. Не можу розібратися з Позовна давність, допоможіть плз

Стягнення інфляції, відсотків річних, пеня за боргами в доларах

Припустимо ситуація така: був нотаріальний борг, позитивне рішення суду по ньому років 5 назад.
Позовна давність по піні 1 рік. Але чи означає це:
1) що взагалі питання про стягнення пені закритий назавжди (так як пройшло більше року)
2) або що пеню все ж стягнути можна, але тільки за останній рік з п'яти? 1. Навіщо створювати купа тим з одного питання?
2. Вам на всі питання дали відповіді вище. Про що можна говорити, якщо рішення суду. Тепер проблема ВДВС стягнення боргу.

Стягнення інфляції, відсотків річних, пеня за боргами в доларах

Якщо у боржника немає коштів і майна на яке можна звернути стягнення (відповідно до ЗУ «Про виконавче провадження») ви нічого не отримаєте. Пеню Ви будете шукати згідно з рішенням суду, на її вже термін позовної давності не поширюється.

Стягнемо борг, 3 відсотки річних, пеню за розписками і договорами позики.
Юридична консультація
http://ut.kiev.ua/kontakty.html
Прочитано 595 раз

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×