Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Четверг, 26 Октябрь 2017 17:33

Як правильно закрити справу в суді з причин порушення підсудності

Оцените материал
(1 Голосовать)
Прошу допомогти розібратися в ситуації.
В одному з районних судів міста розглядалася справа про визнання права власності на квартиру в порядку спадкування за законом за місцем знаходження спірної квартири. Прийнято рішення, в якому встановлено право власності на всю квартиру за особой_1 (неповнолітня дитина). Особе_2 відмовлено в повному обсязі. Рішення вступило в законну силу.
ОСОБА_2 звертається в інший районний суд. Предметом спору знову є квартира, по якій прийнято рішення іншим судом. При цьому ні позивач, ні відповідач, ні квартира не відносяться до цього районному суду. Згідно Ст. 125. ЦПК України "Поклич пред'являються в суді за місцем проживання відповідача".

Так ось, як правильно закрити справу в суді через "порушення правил підсудності", які документи потрібно докласти ???

Р.И. Закрити справу через "спір между тимі самими сторонами про той самий предмет и з тих самих підстав розглядається в ІНШОМУ суді" не підходить, тому що ОСОБА_2 подала позов з "Залучення третіх осіб без самостійніх вимог", а саме службу у справах неповнолітніх та районну прокуратуру, до яких не позивач, ні відповідач, ні квартира не мають ніякого відношення.

- Не може тут йтися про закриття справи. Якщо порушена підсудність і суддя відкрив провадження, то необхідно керуватися ст. 116 ЦПК

Закрити справу через "спір между тимі самими сторонами про той самий предмет и з тих самих підстав" розглядається в ІНШОМУ суді" цілком можливо. Треті особи не є сторонами процесу
- Де в 125 Ви таке прочитали? У Вас виключна підсудність - ст.114 ЦПК. Там де справа і розглядалося - за місцем знаходження нерухомого майна. Виробництво за другим позовом вже відкрили?

- виробництво за другим позовом відкрито, суд виніс ухвалу "залучіті до участі у делу третю особу" - районну прокуратуру + службу у справах дітей. Чи можна в такому випадку "перенести дело на Розгляд ІНШОМУ суду по ст 116 ЦПК - після Відкриття провадження у делу и до качана суднового РОЗГЛЯДУ виявило, что заяву Було Прийнято з порушеннях правил підсудності". Суддя позов не залишить без розгляду і не закриє виробництво, тому що є дуже хорошим знайомим позивача. Як говорилося раніше, що не позивач, ні відповідач, ні предмет спору не належать до цього суду. Чи має право суд відмовити в переведенні справи в інший суд?
- Так ухвали про відкриття провадження можуть обжаловатся в зв'язку з порушенням підсудності. Крім того, раніше апеляційні суди вважали при порушення правил підсудності, що справа розглянемо неуповноважених судом, в зв'язку з чим скасовували рішення і закривали справу.
Прочитано 776 раз

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×