Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Пятница, 17 Ноябрь 2017 15:55

Чи можна в одному позові обєднати вказувати кілька позовних вимог

Оцените материал
(1 Голосовать)
юристи, підкажіть будь ласка чи можна в одному позові об'єднати такі вимоги як: "Встановлення факту перебування у фактичних шлюбних відносинах і визнання права спільної власності на майно та його розділ"?
Заздалегідь, дуже вдячна за відповідь!


- можна, тільки у Вас неправильно названа перша вимога, швидше за все. Ймовірно це буде встановлення факту проживання однією сім'єю. Ну і якщо суддя попадеться ледачий, може сказати, що спільний розгляд цієї гори вимог ускладнить власне розгляд і зіграє з цим позовом в футбол.

- Ні, це різні вимоги, факт проживання однією сім'єю взагалі встановлюється в порядку окремого провадження, при відсутності спору. А якщо через позов, тоді спочатку встановіть цей факт, а потім вже ділите майно.

- Теоретично Ви говорите правильно, особливо з огляду на те, що право подати позов про розподіл має в теорії виникати тільки після того, як сторони не дійшли згоди в цьому питанні, і є навіть думка якогось суду, що встановлення факту проживання однією сім'єю спрацьовує тільки в момент винесення рішення на цей рахунок, тобто поки немає факту ніхто і не зобов'язаний погоджувати розділ майна.

Але на практиці Ви говорите неправильно, тому що аж до верховного суду позови про встановлення факту проживання однією сім'єю + визнання власності спільної / розділ майна розглядаються. Більш того, розглядаються аж до верховного суду суперечки, в яких взагалі не заявлено вимогу встановлення факту проживання однією сім'єю, а просто тупо в справі одна сторона доводить цей факт.

п.с. цікаво, а якщо в позові написати, що "я Неодноразово заверталась до відповідача з пропозіцією домовитий про поділ Спільного майна, проти відповідач НЕ бажає візнаваті згадане майно спільнім, оскількі Ми не перебувалі у шлюбі на момент его набуття" - чи буде це підставою для суду визнати наявність спору між сторонами з приводу проживання однією сім'єю?

- Суд не може виходити за межі позовних вимог, і на практиці зараз суди відмовляють, поки не буде встановлено факт.

- ну не знаю, не знаю, в 10-11-12 роках були приклади, про які я говорив. Суди цілком собі видають формулювання про те, що в таких позовах факт спільного проживання повинен "знайти своє підтвердження в судновому засіданні", але ніяк не в предшевствующие рішенні суду. Наші суди звичайно як дишло, але якщо навіть ділять майно, взагалі не встановлюючи в судовому порядку факт проживання сім'єю, то що вже говорити про якийсь нещасних окремому провадженні
Прочитано 599 раз

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×