Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%AM, %09 %242 %2018 %04:%Фев

Законопроект 4666 або ТОВ по-новому - про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю

Оцените материал
(5 голосов)
В першу чергу потрібно сказати, що все товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю матимуть час на адаптацію до нових вимог.

Перехідними положеннями Закону передбачено, що Закон набирає чинності через 3 місяці з дня його опублікування, а ч. 2 ст. 23 Закону (при смерті / пропажі учасника до 50% капіталу, якщо протягом року спадкоємці не з'явилися, його можна виключити зі складу; якщо відносно учасника більше 50% - ТОВ може прийняти рішення про ліквідацію) - через 1 рік з дня набрання силу Закону.

Узагальнюючи і виділяючи найважливіше, потрібно резюмувати, що протягом 1 року з дня набрання чинності Законом, всі зазначені товариства повинні привести свої статути у відповідність до нового законодавства. До речі, адміністративний збір за реєстрацію подібних змін до статуту - не сплачується.

Що ще привернуло увагу в проекті ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі для зручності - Закон)?

Кількість учасників товариства тепер не буде обмежена (раніше було до 100 чоловік).

Передбачено корпоративний договір (безоплатне конфіденційну угоду, що регламентує дії учасників товариства), безвідкличну довіреність для здійснення корпоративних прав.

Передбачено договір про внесення додаткового вкладу (з учасником або третьою особою), згідно якого учасник / третя особа зобов'язані зробити додатковий внесок, а суспільство - має збільшити розмір частки або прийняти третю особу в суспільство.

Термін формування статутного капіталу становитиме 6 місяців (якщо інше не визначено Статутом), замість 1 року, також додатково регламентована процедура повідомлення / виключення учасника, який прострочив внесення коштів / майна на сплату своєї частки в суспільстві.

Регламентована процедура переважного права придбання частки (письмове повідомлення за 30 днів, право звернення до суду для оформлення договору і т.п.).

Передбачена можливість збільшення статутного капіталу за рахунок нерозподіленого прибутку (в такому випадку пропорційно збільшуються частки учасників товариства).

Статутом товариства можна передбачити відмову від переважного права на придбання частки учасника товариства, а також те, що в разі смерті / припинення учасника частка не переходить правонаступникам.

Регламентовано звернення стягнення на частку учасника ТОВ. За запитом виконавця, товариство протягом 30 днів надає дані для розрахунку вартості частки боржника і доступ до необхідних документів. Виконавець протягом 15 днів здійснює розрахунок і пропонує іншим учасникам придбати частку. Оплата повинна бути здійснена протягом 10 днів з моменту укладення договору купівлі - продажу, в іншому випадку - частку реалізують через аукціон.

Регламентовано вихід учасника з товариства (учасник, що володіє менше 50%, може вийти в будь-який час без згоди інших учасників; якщо учасник володіє часткою 50% і більше - він може вийти з товариства за згодою інших учасників).

Також Закон доповнено положеннями, що стосуються виплати дивідендів (виплата здійснюється протягом 6 місяців з дня прийняття відповідного рішення, статутом можуть бути передбачені обмеження для виплати, до порядку денного річних зборів обов'язково вноситься питання про розподіл чистого прибутку, виплати дивідендів і т.п.) .

Змінено формулювання питань виключної компетенції загальних зборів товариства, змінено необхідне для прийняття рішення кількість голосів (100%, 75%, проста більшість).

Особливо відзначу (але не буду на них зупинятися в межах статті) кардинальні зміни в процедуру скликання загальних зборів товариства!

Є цікаві нововведення для посадових осіб товариств. Згідно із законом, член виконавчого органу не може без згоди загальних зборів / наглядової ради (а член наглядової ради - без згоди загальних зборів товариства) бути:

а) фізичною особою підприємцем (ФОП),

б) учасником повного товариства або повним учасником командитного товариства,

в) членом виконавчого органу або наглядової ради

будь-якого іншого суб'єкта господарювання (підприємства, підприємства), яке здійснює діяльність в тій же сфері, що і суспільство!

Додатково, при обранні посадові особи зобов'язані подати суспільству перелік своїх афілійованих осіб, а в разі зміни їх складу - повідомити про це в 5-денний строк з дня, коли про це стало відомо.

Закон доповнено положеннями про значні угоди (угода, сума по якій перевищує 50% вартості чистих активів товариства на кінець попереднього кварталу; рішення про її проведення приймається виключно загальними зборами товариства) і про угоди, щодо яких є заінтересованість, також більш детально регламентовано виділення і припинення товариства.

Юрій Сторожук, юрист, переклад ЮТК
Прочитано 1114 раз

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×