Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%PM, %14 %927 %2018 %21:%Июль

Не оформлена частина спадщини на квартиру. Розмови на юрфорумі urist.in.ua

Оцените материал
(1 Голосовать)
Квартира була приватизована на трьох (батько, мати і я).

Після смерті матері (у 1998 р) її частина розділилася на трьох: батько, я і сестра (проживала окремо в своїй квартирі). Батько переписав на мене свою частку (після його смерті я вступив в право успадкування) Сестра не відмовилася від своєї частки, але не оформила спадщину. Виходить: 8/9 квартири в моїй власності, 1/9 частина не оформлена .В даний момент сестра має російське підданство, але постійно живе в Іспанії .Пріезжать сюди і оформляти спадщину не бажає, оформляти доручення в генконсульстві на оформлення спадщини теж не хоче. Тому я не можу ні продати, ні обміняти квартиру .Як мені бути? Минуло вже 20 років .Есть якийсь термін давності?

- Вам спочатку потрібно з'ясувати чи приймала сестра спадщину. Якщо приймала, то тоді нічого зробити не зможете, примусовий викуп можливий тільки в разі, якщо вона оформила спадщину (стала власником)

- У тому то й справа, що не приймала. Вона тільки написала в 1998 г.із Москви лист, завірений нотаріусом, що не відмовляється від своєї частки. І все . Більше ніяких дій вона не приймала. 1/9 частина квартири за документами досі числиться за померлою матір'ю.
Спілкувався по скайпу з сестрою. Запропонував або оформити у генконсула в Іспанії довіреність на оформлення або самої приїхати і все-таки вирішити це питання .Одержимо відмову.
А мені треба зараз або продати квартиру або обміняти на меншу.
Що я можу зробити?

- Нічого, що гарантовано вирішить "проблему".

- Я перепрошую, але це нічого не говорить відповідь.
Чи можна більш розгорнуто відповісти. Що я можу зробити, які наслідки або відповідь можуть бути.
- "наслідки" зазвичай бувають після неправомірних або необдуманих дій.
ви хочете отримати консультацію подібного плану?

єдиний надійний варіант отримання вами бажаного результату - здогадатися про причини неприязного ставлення до вас вашої сестри і погодитися з її умовами.

- У вас варіантів небагато. Або домовлятися з сестрою, щоб написала довіреність на оформлення частки і її продаж або ж спробувати викупити частку через суд. Але такий позов не факт, що задовольнять, тому що право власності на сестру не з'являлися.

Або ж можете йти шляхом розглядів з нотаріусом, в разі, якщо сестра не доведена свою спорідненість з матір'ю, нотаріус повинен на підставі вашої заяви про видачу св-ва про право на спадщину запросити документи у сестри, якщо йому їх не нададуть, тоді видати вам свідоцтво або відмову у видачі свідоцтва (скоріше за все, навіть якщо не нададуть документи, буде відмова). З цією відмовою йдете в суд і визнаєте право власності.

Можливо і визнати право власності за набувальною давністю вийде, яких тільки чудових рішень наші судді не виносять.
- Я не збираюся робити неправомірні або необдумані дії .Чому і задав питання "що я можу зробити в рамках закону".
Сестрі просто це не цікаво і не треба. У неї в житті інші інтереси, щоб витрачати час, приїжджати в Україну і вирішувати мої проблеми з квартирою.
Як я зрозумів ніякого терміну давності немає в моєму питанні (у вигляді: У кінці N-кількості років людина прийняв у спадок частину квартири і не оформив її позбавляється права на цю частину)
І це питання навіть після нашої з сестрою смертей перейде до наших спадкоємцям?

- Так, законодавством обмежений тільки термін на прийняття спадщини. Термін на видачу свідоцтва про право на спадщину ніяким строком не обмежений. Ваша сестра може не приїжджати в Україну, їй досить видати вам довіреність.
- не могли б ви вказати, в якому вашому повідомленні можна побачити словосполучення "в рамках закону"? а ось жаргонне "відповідь" має місце бути.

Організуйте все самі. Приїжджайте до Іспанії, дізнавайтеся в українському консульстві дату і час прийому, ведіть сестру до консула і оформляйте довіреність.
Або у будь-якого іспанського нотаріуса, але потім потрібно буде в Україні робити нотаріально завірений переклад.
Якщо питання, звичайно, всього лише в її небажанні возитися з вашою проблемою.
Прочитано 1178 раз

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×