Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 095-573-20-30
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Понедельник, 08 Апрель 2013 13:27

Розписка чи договір позики?

Оцените материал
(4 голосов)
Якщо Ви вирішили комусь позичити гроші, порада перша - краще цього не робити.
Тому як, всім відома істина: даєш свої, а повертаєш чужі. Але якщо все-таки Ви зважилися на дане дійство, то виникає питання: як правильно оформити? Як правило, оформляється або розпискою, або договором позики.

Для розписки не потрібно йти до нотаріуса, вона робиться в простій письмовій формі, пишеться від руки позичальником у момент передачі грошей. Це найпростіший і найдешевший спосіб оформлення, але як кажуть «безкоштовний сир у мишоловці».

Юридичні консультації в необмеженій кількості http://ut.kiev.ua/forum/index.html
Заходь, реєструйся, запитуй і отримуй відповіді
БЕЗКОШТОВНОЯкщо раптом так станеться, що боржник вирішить не повертати Вам грошей, то з розпискою Вам необхідно буде звертатися до суду, і доводити факт позики, а також факт неповернення грошей, сплативши при цьому 1% держмита від суми позики.

Якщо суд прийме позитивне рішення на Вашу користь, щоб виконати його, Вам необхідно звернутися у виконавчу службу.

Навіть якщо суд пройде в самі короткі терміни (від 6 місяців), коли Ви звертаєтеся до виконавчої служби, є ймовірність, що Ви зіткнетеся з тим, що на боржника офіційно не зареєстровано ніяке майно, немає ніяких рахунків у банку. У цьому випадку з грошима можна попрощатися до тих пір, поки боржник не придбає небудь, або ж у нього не з'явиться офіційний дохід, з якого щомісяця буде утримуватися 25% на вашу користь. Як Вам перспективка?

Є другий варіант - завірити договір позики у нотаріуса. В даному випадку Ви з боржником приходите до нотаріуса з паспортом, ідентифікаційним номером, подружжям, розповідаєте про суть позики, нотаріус на підставі цього готує і засвідчує договір.

Це буде платно, так як тут доведеться заплатити гос.держмито в розмірі 1% від суми позики. Але тут є одне «за»! У разі нотаріального посвідчення, якщо боржник відмовляється повертати борг, Вам не потрібно йти в суд, цю ланку Ви пропускаєте і звертаєтеся до нотаріуса за виконавчим написом.

І вже з цієї виконавчим написом йдете у виконавчу службу. Тут починається та ж історія з можливою відсутністю майна та доходу у боржника.

Як бачите, ризики в цьому випадку менше, але вони є однаково.

Але вже якщо Ви хочете себе убезпечити на всі 100%, то краще разом з договором позики зробити ще договір застави або договір іпотеки будь-якого майна, належного боржнику (як забезпечувальна міра).

Однак цей варіант буде найдорожчий, доведеться заплатити ще і держмито за другим договором і зібрати чимало додаткових документів.

Як бачите, простежується певна логіка: чим більше Ви платите за оформлення позики, тим менше ризики неповернення, і навпаки.

Анна Насобіна, нотаріус, переклад ЮТК
Прочитано 3289 раз

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×