Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%PM, %15 %835 %2013 %19:%Апр

Плати за музику!

Оцените материал
(1 Голосовать)
Сьогодні важко собі уявити магазини, кафе, ресторани без музичного супроводу.
Для багатьох не секрет - за публічну трансляцію музики в своєму закладі потрібно платити. Хто не платить, той ризикує бути оштрафованим або навіть «посаженим». Так що хто не знав, варто задуматися.

На ряду з програмним забезпеченням, це одна з улюблених фішок ОБЕП (ДСБЕЗ).

По суті, є два способи оплати за музику:

1) безпосередньо власникам;

2) ОКУ або організації колективного управління (можна переплутати з колекторами).

Перший варіант з'явився відносно недавно, за що ініціаторам цього руху величезне спасибі. Так, вони заробляють гроші, але роблять це гуманно і без фанатизму.

Суть послуг таких компаній проста - компанія-продавець має каталог музики і на умовах абонплати може крутити музику з цього каталогу. Плюси: зручно і недорого. Мінус: відсутність новинок і обмежений асортимент.

Другий варіант передбачений законом. На мою думку, в Україні він знайшов варварсько-вимагательскій характер. Хоча спочатку ідея дуже таки суспільно-корисна.

Отже, суть другого варіанту в наступному: це громадська організація, яка зобов'язана збирати авторську винагороду, потім відшукувати власників музики та перераховувати ім. Ось тільки на практиці, існує маса сумнівів, що останній етап відбувається, тобто збирати-збирають, а далі ...

Тільки уявіть розмах «бізнесу». Скажімо 2% від обороту всіх «музичних» закладів: багато чи мало? І це пасивний дохід!

На ринку авторських прав існували і уживалися «прибиті коллектівники». Ось тільки останнім часом між ними зав'язався бій не на життя ...

Останнє подія, про яку я дізнався не так давно - з 27 жовтня по момент написання цієї статті в Україні офіційно немає акредитованої організації колективного управління.

Так, тим, хто може користуватися обмеженим каталогом рекомендую тільки одне - ідіть у відповідні компанії. Поговоріть, поторгуйтесь, і буде Вам щастя.

А що ж робити тим, хто не може влізти в обмежені каталоги музики? Наприклад, диско-клуби? Єдиний для них спосіб узаконити музику - це ОКУ. Але станом на зараз таких не існує!

Відповіді на це питання у мене немає, але є рекомендація: пишіть в Держслужбу інтелектуальної власності і просите дати список ОКУ. Так, у Вас хоч буде на руках доказ того, що Ви намагалися, але не було. Це хоч щось, принаймні, Вашому адвокату хоч буде що відповісти ОБЕП (ДСБЕЗ).

Олександр Субботін, адвокат, переклад ЮТК
Прочитано 1663 раз

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×