Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 095-573-20-30
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Четверг, 13 Июнь 2013 04:25

Штрафи для ФОП і не тільки!

Оцените материал
(4 голосов)
Ознайомившись із змінами до Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 163.15 в редакції з січня 2013 так і хочеться сказати - даішники, що стосується штрафів за порушення ПДР, та це просто ангели!!
Статтею 163 прім.15 КУпАП передбачено, що порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), в тому числі ПЕРЕВИЩЕННЯ граничних сум розрахунків готівкою, недодержання встановлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів - тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу - підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Дія, передбачена ч. першої цієї статті, вчинене особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, - тягне за собою накладення штрафу від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З одного боку законодавець закликає всіх платити з використанням платіжних систем (добре це чи погано ми не розглядаємо, кожен сам вирішує - що йому ближче і миліше).

А от з іншого боку підкралася непомітно ..., краще видно на прикладах:

Ми всі звикли, що у підприємців - немає каси. Хоча читаючи останній лист НБУ від 22.04.2013 р. N 11-117/1363/4874, що називається і знову - здрастуйте. Але це лише лист, що не будемо сильно увагу акцентувати (хоча загальний зміст зрозумілий).

На ФОП не поширюються обмеження по роботі з готівкою, прибуткові та видаткові ордери не складаються, як мінімум в обов'язковому порядку. Договір, акт, розписка або пряме посилання в акті, що взаєморозрахунки проведені. Бізнес іде, і зібралося таких папірців за рік (у кого за два, три) з цифрами більше 10 000 грн. декілька. І все б добре. АЛЕ, з 01.01.2013 за першу папірець ви отримаєте штраф 3400 грн, за другу і наступну - по 17 000 грн. Ляпота. Хочу бути податковим інспектором з премією в розмірі 10% від нарахованих штрафів.

Може законодавець хотів боротися тільки з оплатою товарів кінцевими споживачами, ліміт на сьогодні планують встановити 150 000 грн., Але ніхто не відміняв обмеження по роботі з готівкою між суб'єктами господарювання, а це всім відома сума 10 000 грн.

Директорів і головбухів теж стосується, раніше вам ППшник в касу заплатив 15000 грн. і все. Ніяких проблем. А зараз, готуйтеся платити з своейзарплати (а не за рахунок підприємства, як оплата фін. Санкції) за першою прибуткового ордеру по 3400 грн., КОЖЕН, за другий і далі по 17 000грн., І знову кожен. І це не все. Видали ви в підзвіт 200 грн., Туалетного паперу прикупити. Не встиг купити, відзвітувати - підлеглий. Раніше як, штраф з цієї суми у вигляді фін. санкції з підприємства (а це акт, рішення, папірців потрібно було більше оформляти податковому інспектору, ніж результат) АЖ 50 грн. (25% від суми порушення) і адмін. штраф 85-170 грн. Тому протоколи оформлялися не завжди. Тільки, якщо вже дуже премію хотілося отримати. А зараз - готуйтеся, все теж, за кожен перший рулон або шматок мила не вчасно оформлений по 3400, а за наступний такий рулончик або шматочок по 17000 грн. Я тут по практиці прикинув, таке собі виробниче підприємство людина 500-600, відрядження, авансові звіти, за рік неправильно оформлених папірців або з порушеннями у кого 10-15, а у кого і під сотню (у особливо ледачих). А тепер помножте пару цифр і складіть, навіть калькулятор не потрібен! Директор з головбухом після такої перевірки можуть вийти «Переможцем» з торбою ШТРАФУ майже по ДВА МІЛЬЙОНИ грн. на душу. Нагадую, це адмін штраф, за рахунок особистих коштів фіз. осіб сплачується. І це борг перед бюджетом, а не кредит перед банком. Не пробачать. Чи не спишуть.

Не хочу я працювати, не одним, не другою, чи не третім!!

Олександр Єгоров, адвокат, переклад ЮТК
Прочитано 2371 раз

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×