Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%PM, %08 %991 %2015 %22:%Янв

Як уникнути сплати податку на спадщину

Оцените материал
(4 голосов)

 

Наприклад, ще за життя спадкодавця можна укласти з потенційним спадкоємцем договір довічного утримання. У такому випадку майно переходить у власність спадкоємцям ще за життя відчужувача, однак натомість новий власник зобов’ язується доглядати відчужувача довічно. У власність може передаватися будь-яке майно, що має цінність, як нерухоме, так і рухоме. Найчастіше, звичайно, таким майном є об'єкти нерухомості: житлові будинки або квартири.

Договором довічного утримання може бути передбачено обов'язок набувача забезпечити відчужувача житлом в будинку чи квартирі, переданої йому за договором. Крім того, свого роду гарантією для відчужувача є можливість розірвати договір довічного утримання в разі невиконання або неналежного виконання покупцем своїх обов'язків. Такі обов'язки можуть складатися не тільки з матеріальної підтримки відчужувача, але й турботи та догляду за останнім. У разі дострокового розірвання договору довічного утримання право власності на майно знову переходить до відчужувача.

У разі укладення договору ренти, також майно переходить у власність платника ренти негайно: з моменту нотаріального посвідчення договору або державної реєстрації, якщо мова йде про нерухоме майно. Проте колишній власник нерухомості отримує право застави на це майно, а платник ренти не може відчужувати таке майно без його згоди.

Бажання замінити заповіт договором дарування не принесе вигоди жодної зі сторін. По-перше, майно за договором дарування переходить у власність обдарованого безумовно з моменту нотаріального посвідчення договору (або його державної реєстрації у випадку з нерухомістю). По-друге, дар обкладається прибутковим податком за тими ж правилами, що й спадщина.

В цілому можна сказати, що ставки податку на спадщину в Україні досить низькі, вони нижчі тих ставок, які звичайно застосовуються для оподаткування доходів, одержаних фізичними особами. Тому пошуки шляхів їх мінімізації у багатьох випадках не мають сенсу.


Катерина Гутгарц

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×