Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%AM, %09 %320 %2017 %06:%Апр

Не попадіться на обман адвоката

Оцените материал
(1 Голосовать)
Судовий процес - гра за встановленими правилами. Іноді, щоб виграти, необхідно ці самі правила порушити. Нижче ми розповімо, до яких хитрощів вдаються юристи, для того щоб вирішити долю судового розгляду в свою користь.

Одна з найпоширеніших юридичних вивертів - ненадання документів.
Наприклад, відповідачу вигідно не надавати позивачеві копію відзиву на позов (навіщо позивачеві заздалегідь знати аргументи відповідача?). До того ж відповідно до статті 59 Господарського процесуального кодексу України надання відзиву на позов - право, а не обов'язок відповідача *.

Бувають ситуації, коли відповідач зобов'язаний надати ті чи інші документи.


Так, пункт 2 статті 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14 травня 1992 року N 2343-XII передбачає, що особа, проти якої порушено справу про банкрутство, має направити позивачу (кредитору) свій відгук на заяву про порушення справи. Однак юристи придумали спосіб, не порушуючи закону, не надавати жодних документів.

Все дуже просто: рекомендованим листом з повідомленням про вручення позивачу відправляється "відгук" - кілька абсолютно чистих сторінок. Особливо іронічні юристи, щоб показати опоненту своє ставлення до нього, вкладають в конверт нечисті листи, а, наприклад, привітання з Новим роком. До речі, в згаданому роз'ясненні ВАСУ констатує, що надання відповідачем відзиву на позов без додатка документів, що підтверджують заперечення проти позову (в таке формулювання чистий папір дуже добре вписується), не є підставою для накладення штрафу.

Наступний виверт схожий на перший, але більш складний. Щоб його застосовувати, треба бути не тільки хорошим юристом, а й психологом. Суть ось у чому: відгук на позов вручається позивачеві безпосередньо на судовому засіданні. При цьому "копія", надана позивачу, за своєю структурою відрізняється від тієї, яку відповідач дає судді: аргумент, який у відгуку, що лежить перед суддею, стоїть на початку тексту, а в підготовленому для позивача - в середині або в кінці.

Таким чином відповідач морально пригнічує позивача. Останній намагається одночасно встежити за доводами відповідача, прочитати відгук на позов і підготувати свої контраргументи і зауваження до виступу відповідача. Як правило, він губиться і в результаті - програє справу.

Юрист розробляє стратегію ведення справи в залежності від того, яких результатів хоче досягти його клієнт. Нерідко позови подають зовсім не для того, щоб виграти справу. Наприклад, через суд можна домогтися арешту майна конкурента, що завадить йому укласти ту чи іншу угоду ...

все це детально описав юрист, магістр права Ігор КІЗІМА у своїй праці "Юридичні технології та нестандартне використання процесуальних інститутів".

А скільки рішень загальних зборів акціонерних товариств в судовому порядку визнаються недійсними? Просто ображений акціонер подає позов до суду загальної юрисдикції (зауважте - не в господарський!), В якому вимагає скасувати рішення зборів, оскільки його не повідомив і про проведення останнього. Довести зворотне практично неможливо.

Ще один трюк з цієї області - візит судового виконавця з забороною на проведення зборів. Зрозуміло, що ніякий суд не забороняв цього, а судовий виконавець прийшов виключно на особисте прохання юриста. Хитрість в тому, що після оголошення заборони акціонери - власники блокуючого пакета йдуть, а збори проводяться, але вже без них ...

При бажанні можна без особливих зусиль затягнути судовий процес. Тут є маса способів - від медичних довідок про хворобу до залучення до процесу третіх осіб ** (людини або організації, чиї інтереси "важливо" враховувати при розгляді справи). Поки суддя не переконається, що третя особа особисто ознайомився з порядком суду, розгляд буде відкладено.

Щоб переконати суд, що той чи інший документ компанія взагалі не отримувала, юристи змушують секретарів заново переписувати книгу вхідної кореспонденції (якщо, звичайно, документ не був відправлений поштою з повідомленням про вручення). Або інша ситуація - потрібно довести, що документ був отриманий в певний час. В цьому випадку програмісти за завданням юристів "перешивають" факсимільні апарати для отримання потрібної дати.

Іноді результат справи залежить від одного документа. Якщо його справжність викликає сумніви, суд може призначити графологічну експертизу. Тут теж є свої хитрощі. Дуже корисно ще до судового засідання провести експертизу за кожним документом. Суддя заявляє про її необхідність, а юрист пред'являє вже готовий висновок експерта. Зазвичай противна сторона вимагає проведення додаткової експертизи, але вона допомагає рідко, оскільки у експертів не прийнято ставити під сумнів думку колег - кожен з них розуміє, що рано чи пізно може виявитися в схожій ситуації.

Описані юридичні хитрощі - це тільки мала частина тих прийомів, якими володіють юристи-професіонали. Для прикладу наведемо працю юриста, який цы хитрощі зробив фішкою у своїй практиці - посібник "Юридичні технології та нестандартне використання процесуальних інститутів".

Кожен з них, виходячи зі свого досвіду, виробляє свої, відомі тільки йому, тактичні ходи і прийоми. І, як показує практика, звернення за консультацією до досвідченого юриста хоч і коштує недешево (письмова консультация, супровід справи в суді), зате завжди окупається сторицею.
http://cons.parus.ua/_d.asp?r=01MVU816200cdc6ffc253dc5f66a14b68a174

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×