Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%PM, %23 %670 %2017 %15:%Сен

Про шляхи захисту авторських прав на синопсис від недобросовісних продюсерів

Оцените материал
(1 Голосовать)
Приклад. Я придумав ідею серіалу, опис ідеї і розгорнутий синопсис (першого сезону) з прописаними героями і фабулою розвитку. Чи можна якось захистити свое авторське право саме на цій стадії?

Зрозуміло, що якби був готовий сценарій можна було б зареєструвати авторські права на нього, але як підстрахувати себе саме на цій стадії?

Відповідаємо:

"Вітаю! Ми працюємо зі сценаристами, і треба сказати, що нормальні компанії укладають договір на написання заявки, синопсиса і в цілому сценарію.

Це говорить про те, що нічого не заважає Вам укласти з кінокомпанією договір на створення синопсиса, де будуть прописані всі права обов'язки відповідальність сторін. У тому числі розвиток подій, якщо компанія згодом не замовить у Вас написання сценарію.

Адже мова йде вже про створений твір - синопсис. Тому відправляючи продюсерам його просто так, без документального врегулювання всіх питань з авторських прав, можете вважати, що Ви потім нічого не доведете. В такому випадку Ви повинні усвідомлювати всі ризики.

Завдання довести в суді своє авторство без документів ускладнюється в кілька разів, і судова практика тут непередбачувана.

Тому, працюючи сценаристом, подумайте про необхідність наявності свого проекту договору, ініціювання та розгляду питання його підписання з кінокомпанією, в тому числі на етапі створення синопсиса.

Грамотно складений і підписаний договір це найкращий захист. Адже краще заздалегідь підстрахуватися, ніж потім «бігати» по судах

Консультація Lena's international law boutique переклад і адаптація до українського законодавства - Ігор Кізіма

РЕМАРКА до конультації Ігоря Кізіма, магістра права, практикуючого юриста

- На жаль, безсовісним це те ж не завадить. Бо ідея - не підлягає захисту авторським правом, авторське право захищає вже кінцевий результат втілення ідеї.

Ушлі продюсери знайдуть іншого підставного сценаріста і його руками украдуть у Вас ваш задум, ідею. І коли інший сценарист втілить вашу ідею у готовий твір доказувати вже щось буде марно хоч з договором, хоч без нього.

А можуть ще влаштувати цілу низку з куплі-продажу цього сценарію.

На жаль, для нечесних є багато варіантів. Проте, якщо добре оміркувати "до", а не "після" свої кроки можна унебезпечити себе від негативних результатів. На допомогу в цьому дуже слушною є інститут комерційної таємниці, що також охороняється авторським правом.

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×