Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%PM, %27 %932 %2013 %21:%Июль

Як ЖЕКи дурять жителів Херсона

Оцените материал
(5 голосов)
Але ніхто не спробував оцінити, скільки наших з вами грошей було вкрадено ними за весь цей час. Хто - небудь коли - небудь бачив результати комунального аудиту? Звітував чи коли - або перед вами хоч один начальник ЖЕКу, в сенсі куди він витратив наші з вами гроші?

Как ЖЭКи дурят жителей Херсона.
Міськвиконком ж часто грав і грає тут роль «цапа відбувайла» - ні в що не втручається і спокійно дозволяє себе лаяти. Можливо, теж неспроста. Тому ЖЕК  не миготять у кримінальних зведеннях, не потрапляють у поле зору правоохоронних структур. Не є об'єктом комунальних афер. Так як же нас з вами дурять?

Схема 1 - я.
Майстер - «благодійник».
Майстер ЖЕКа обходить квартири мешканців своєї дільниці і обіцяє, попередньо зібравши з них гроші, сплатити за них комунальні послуги. Щоб, як він каже, господарі квартир не витрачали на це свій час і не топтали ноги. До того ж на 10% менше, ніж довелося б платити в касі.

Збирає гроші, розрахункові книжки і йде. Ні, він не ховається з цими трудовими копійками пенсіонерів. А говорить в бухгалтерії, що взяв із мешканців плату за квартири, і просить поставити штампи в їх книжках про це, як про доконаний факт.

Гроші, мовляв, у мене, все в порядку. Найцікавіше в тому, що штампи в розрахункових книжках дійсно ставлять не замислюючись. І майстер спокійно залишає ці гроші у себе - чи то в рахунок власної зарплати, чи то нібито на придбання у майбутньому яких - то міфічних будматеріалів.

І виходить абсолютно абсурдна ситуація. Мешканці за комунальні послуги заплатили, до них претензій ніяких, а борги ЖЕКа ростуть. І держава, і бюджет, і Комунсервіс повз цих грошей пролітають як фанера над Парижем. Крім того, все це робиться в робочий час замість виконання своїх прямих професійних обов'язків.

Схема 2 - я.
Майстер - «бізнесмен»
Що ж відбувається, якщо майстер не залишає гроші у себе, а вирішує заробити на них ще раз, тобто пустити в оборот? Що тут заперечити - гроші дійсно повинні працювати і приносити дохід. Наприклад, він говорить керівництву ЖЕК а, що на зібрані ним з мешканців кошти встановить нові труби в такому - то будинку.

Майстер сам собі виписує вимогу на труби, сам їх отримує. Отримувати - то отримує, але куди вони далі діваються - вже інше питання. Майстра НІХТО не контролює і поставити труби він може тільки зі своєї доброї волі.

Тобто якщо попадеться чесний майстер і замість «загнати» труби наліво, що йому абсолютно нічим не загрожує, він їх дійсно встановлює мешканцям. Таким шляхом в невідомість йдуть не тільки труби, а все, що є на складах ЖЕКа.

На один і той же будинок матеріали можна виписувати по кілька разів. Мало того, на заміну труб, електрообладнання, ремонт дахів і під'їздів з мешканців окремо і неодноразово збираються гроші. А потім як зазвичай щось заважає виконати обіцяне.

Так що на шляху до споживача, тобто до мешканців, і гроші і матеріали проходять кілька кіл, приносячи доблесним, але бідним комунальникам чималі доходи.

Схема 3 - а.
«Своя людина».
До керівництва ЖЕКа приходить не майстер, а зовсім «лівий», але свій чоловік. Чи то друг, чи то родич когось з керівництва цієї поважної організації. Він або точно так само збирає з мешканців гроші в рахунок квартплати, або за будь - якої з схем отримує з самого ЖЕКа. Або і те й інше разом.

Розглянемо варіант, коли гроші зібрані з мешканців. Ця людина говорить керівництву: зібрані гривні я залишаю собі, але вам за них може бути коли - небудь привезу чи то карбід, чи то дошки, чи то цемент, чи то ті ж самі труби. Як не дивно, керівництво ЖЕКів не роздумуючи практично завжди погоджується на це.

Ну просто вражаюча, фантастична довірливість. Тоді фізична особа йде до майстра того ж ЖЕКа і виписує у нього за попередньою змовою все те, що «своя людина» повина дістати і привезти за гроші, зібрані у мешканців або отримані від керівництва. Як говорилося раніше, майстер виписує, отримує, видає ... І багато разів на один і той же об'єкт отримують матеріали. Скільки і куди таким шляхом пішло у чорну діру наших з вами грошей, можна тільки здогадуватися.

Тобто не вкладаючи ні копійки, ділки від комуналки заробляють з повітря вельми пристойні суми. Кустар - одинак Остап Бендер тут просто відпочиває. Виходить та ж неймовірна картина - гроші від мешканців отримані, всі з наваром, ніхто не винен, борги держави ростуть, а грошей ні у ЖЕКа, ні у бюджету немає.

І все настільки заплутано, що зрозуміти абсолютно нічого неможливо.


Схема 4 - я.
«Гра в тендер»
До бюджету розвитку міста надходять кошти від приватизації об'єктів комунальної власності та продажу землі. Витрачається він на ремонт і підтримку в робочому стані цієї ж сфери. Але коли оголошується тендер на виробництво ремонтних робіт, то по - перше вступає в силу такий фактор, як змова «тендер».

Вони мирно розподіляють що кому дістанеться і полюбовно вирішують це питання з представником тендерного комітету. Коли ж учасники «гри в тендер» визначені, настає наступний етап - змову з замовником. Припустимо, ремонтується школа. Виконавець домовляється з начальником міськвно і директором школи.

Кошторисна вартість ремонту об'єкта сильно завищується, а різниця ділиться між учасниками афери. Отримав добру винагороду, замовник не контролює якість вироблених робіт. Ніхто не дивиться і не перевіряє - скільки чого куди пішло, чи дотримані вимоги до якості ремонту.

У результаті замість п'ятнадцяти років, як годиться, начебто відремонтований об'єкт потребує ремонту вже на наступний рік. І знову оголошується новий псевдотендер і виділяються такі ж суми на ремонт. Історія повторюється. Всі, крім нас з вами, задоволені, і ніхто не задає резонне питання - чому, хто винен і хто відповість?

Схема 5 - я.
«Власність задешево».
А яким же способом дуже серйозні об'єкти комунальної власності йдуть за безцінь? Після того, як предмет торгу включений сесією до переліку об'єктів, призначених для продажу, настає черга експертної оцінки його вартості.

На ринку оціночних послуг випадкових людей не буває. Там всі свої. Якщо будь - який чужинець намагається грати чесно, по загальнолюдським принципам, його швиденько позбавляють ліцензії. Тому «розумники» або навчаються дотримуватися існуючі правила гри, або вилітають з цього бізнесу. Так що тут всі свої, перевірені і слухняні.

Отже, приходить до експерта людина з проханням оцінити те, що він збирається купувати. Експерт визначає вартість «цього», припустимо, в 200000 гривень. Але «покупець», сором'язливо опустивши очі, йому каже - послухай, друг, а чи не можна оцінити його в 100000 гривень, тобто в два рази дешевше?

Якщо так, то я тобі «отстегну» таку - то суму. А чому експерту не заробити ще й дещо - що крім офіційного гонорару? Домовилися. Але ось оцінений об'єкт потрапляє до чиновника фонду держмайна. Покупець знову каже - я тобі, чиновник, готовий «отслюніть» стільки-то грошових знаків, а ти закриваєш очі на невідповідність оціночної вартості реальній ціні.

Результатом таких дій є те, що повз міського бюджету, тобто повз доріг, мостів, водопроводів, дахів лікарень, шкіл, субсидій та допомоги йдуть дуже пристойні суми. А потім нам дуже дохідливо пояснюють, чому на все потрібно піднімати ціни і тарифи.

Але ми у себе, у Новій Каховці, вже досить багато зробили, щоб «поламати хатки» таким комунальним шахраям .. Перш за все, просто зібрали представників громади і розповіли їм про всі подібні схеми, які знаємо.

Крім того, у повний голос оголосили, що протягом півроку зробимо роботу виконкому абсолютно прозорою. Жителі міста будуть поінформовані в повному обсязі про все, що відбувається у нас. А значить будь-який житель міста зможе, прийшовши у виконком, ознайомитися з будь-якими цифрами, якими документами, якими рішеннями і постановами, якщо вони не містять державної таємниці.

Півроку нам потрібно, щоб розробити конкретні механізми реалізації такого рішення. Це ми внесли і в новий Статут міста.
Від автора. Проте буває, що самі керівники виконкомів, їхні родичі та друзі виступають у ролі покупців і приватизаторів.

Але це вже інша історія і розповісти про це могли б контролюючі та правоохоронні органи. Та ось чи захочуть? У всякому разі, в Херсоні ні про що подібне поки не чули. Мабуть, в теплому південному кліматі водяться виключно чесні «батьки і матері міста».

Дар'я Сухопутна, переклад ЮТК

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×