Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%PM, %01 %908 %2013 %20:%Окт

Знесення будинків за позовами сусідів (нова судова практика)

Оцените материал
(2 голосов)
Це було раніше. А тепер права власності можуть бути легко анульовані. Заднім числом, і без передбачених підстав. Нову еру правосуддя у спорах про права на нерухомість ознаменували рішення Київського райсуду м. Одеси від 19.04.2013 р. та Апеляційного суду Одеської області від 25.09.2013 р. по т.зв. «Справі Хромченко ».

 
позов

У 2011 р. якийсь громадянин пред'явив позов до подружжя Клявін Ю.О. і Хромченко Л.М. з приводу належної їм земельної ділянки та житлового будинку в м. Одесі. Зазначений громадянин вимагав визнати недійсними всі правовстановлюючі документи на зазначену нерухомість. Підставою для настільки радикальних вимог були твердження позивача про те, що будинок побудований «самовільно» , а межа земельної ділянки є викривленою, в результаті чого відповідачам дісталося зайвих 0,62 квадратних метра землі.

Спочатку відповідачі навіть не могли зрозуміти юридичний сенс претензій. Їхній будинок був зданий в експлуатацію і оформлений свідоцтвом про право власності ще попереднім власником в 2000 р. А 0,62 кв.м. - Це величина, яка не перевищує 1 кв.м. , тобто не перевищує величини облікової одиниці земельно-кадастрових зйомок і знаходиться в межах граничної похибки масштабу плану.

 
суд

Але раптово Київський райсуд м. Одеси та Апеляційний суд Одеської області визнали претензії позивача обгрунтованими і скасували відразу всі правовстановлюючі документи як на житловий будинок, так і на земельну ділянку http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/31009468 :

- Рішення органу місцевого самоврядування про виділення ділянки ;

- Державний акт на ділянку;

- Акт введення будинку в експлуатацію ;

- Свідоцтво про право власності на будинок;

- Наступні договори купівлі -продажу , укладені з добросовісними набувачами.

Все це було обгрунтовано воістину нестандартною «аргументацією» приблизно такої властивості. На будинок є належні правовстановлюючі документи - значить , будинок є «самовільним». Ділянка використовується на підставі державного акту на землю - значить вона захоплена «неправомірно». Права власності підтверджуються належними правовстановлюючими документами - тому ці права не підлягають захисту, а ці документи є недійсними.

 
антиправове поле

На жаль, в судових рішеннях геть відсутні посилання на будь-які норми права, на виконання яких судді так завзято віднімали у громадян майно. Доведеться шукати самому.

Ось, наприклад, статтею 1 Протоколу № 1 до Конвенції про захист прав і основних свобод людини передбачено, що кожна особа має право мирно володіти своїм майном, ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше, як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права. Але, немає. Схоже, одеські суди застосовували якусь іншу норму якогось іншого права.

А ось , ще є статті 14 і 41 Конституції, де написано, що право власності, в тому числі на землю, гарантується, є непорушним і не може бути відібране без законних підстав. Вдобавок є рішення Конституційного Суду № 7-рп/2009 (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування), де написано, що не можна скасовувати рішення органів місцевого самоврядування про видачу громадянам земельних ділянок. Але й конституційні норми нашим суддям не указ. Не царська це справа - конституції читати.

Так, міжнародне право і Конституція для суддів в Одесі - порожнє місце. Але, може, вони поважають хоча б своїх колег- суддів. Ось, якраз, зовсім недавно Вищий спецсуд у цивільних і кримінальних справах видав постанову № 6 від 30.03.2012 р. «Про практику застосування судами статті 376 Цивільного кодексу України (про правовий режим самочинного будівництва) », де роз'яснив, що не може вважатися самовільним будинок, який є об'єктом права власності на підставі належним чином оформлених правовстановлюючих документів. Але, схоже, на думку касаційного суду суддям з апеляційного суду теж наплювати.

Може, їм потрібен хтось важливішій. Ось, найголовніший суд в країні - Верховний, у постанові від 16.04.2004 р. № 7 «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» , чорним по білому написав, що відповідно до статті 257 ЦК , у спорах про захист земельних прав застосовується загальна позовна давність у три роки. Але, позовну давність наші одеські судді чомусь теж не використали.

А як же вони тоді рішення виносили ? На підставі яких норм права у людей власність забирали ? Так, видно, не потрібні їм уже ніякі норми права. Вони і так можуть людей грабувати. Головне - є мантія і печатка. А з ними вони собі будь-яке право пропечатають і будь-які гроші піднімуть.

підсумки

1 . Відтепер, кожен власник нерухомості зобов'язаний вміти довести в суді, що колись його нерухомість не була побудована забудовником «самовільно».

2 . Наявність держакту, проекту, акта введення в експлуатацію та всіх правовстановлюючих документів - не має значення.

3 . Розмір відхилення земельної ділянки - не має значення.

4 . Строки позовної давності - не мають значення.

5 . Законодавство - не має значення.

6 . Роз'яснення Верховного Суду - не мають значення.

7 . Рішення Конституційного Суду - не мають значення.

Коротше кажучи, тепер можна відняти яку завгодно нерухомість у кого завгодно. Потрібно тільки у позові написати, що нерухомість є «самовільної» і обгороджена неправильним парканом.

У вас ще не забрали нерухомість? Тоді судова система йде до вас!

Олег Сікорський
Юридична контора Сікорського
, переклад ЮТК (Юридичні технологи Києва)

Другие материалы в этой категории:« Судний рік Що заважає поганому судді? »

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×