Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%PM, %02 %701 %2015 %15:%Нояб

Позовна заява про визнання виборів 25.10.2015 року у м. Києві недійсними

Оцените материал
(2 голосов)

Активісти операції "АнтиприХватизація" подали позов про визнання голосування, яке відбувалися 25 жовтня 2015 року на виборчих дільницях м. Києва, недійсними

Позовна заява

 

Згідно ст. 116 КАС України та з метою економію процесуального ресурсу суду, а також беручи до уваги спільну підставу для оскарження рішення одного й того ж самого відповідача цей позов пред’являється двома позивача. Тому просимо суд розглянути цей позов в одному судовому засіданні за участі двох позивачів та відповідача – Київської міської виборчої комісії.

Предметом оскарження є діяння відповідача, що призвели до унеможливлення реалізації пасивного виборчого права позивачів, об’єктом оскарження є – порушення права на участь позивачів в управлінні державними справами.

За нашим зверненням від 27.10.2015 за № 275 відповідач не прийняв жодного рішення, тобто просто проігнорував його.

При цьому 30.10.2015 до розгляду нашого звернення вже було оголошені результати першого тура виборів міського голови Києва.

Начхательство на права громадян, позивачів навіть у цьому. Даючи таким чином позивачам зрозуміти, що ви ніхто і звуть вас ніяк.

1.

Відсутність можливості громадянину самостійно балотуватися в депутати рад без приналежності до політичних партій (відсутність мажоритарників).

ЗУ «Про місцеві вибори» повністю виключає можливість самовисування кандидатів. Тобто якщо громадський активіст чи відомий у місті приватний підприємець-меценат, який має підтримку місцевого населення, захоче представляти його інтереси в органі місцевого самоврядування, йому доведеться заручитися підтримкою партії. Партія продовжує бути ключовою у розподілі кандидатів між конкретними округами. Це значить, що якщо кандидат хоче отримати більші шанси прохідності, йому необхідний сприятливий для цього округ, той який дасть багато голосів за відповідний політичний бренд, який легше мобілізувати і в більшій кількості скупити. За хороші округи в партії доведеться платити. Не сумнівайтесь. Ласих округів не так багато, а претендентів на них більш ніж достатньо. А ще доплати, щоб в цьому окрузі від тієї ж партії не балотувався інший кандидат. Вдалось нам зняти питання політичної корупції? Аж ніяк, з новим законом вона розквітне в нових горщиках.

Тут хочу добавити, що партій, які б не були проектами олігархів, в Україні не так вже й багато, і всі вони представляють не простий народ, а тих хто їх фінансує. От і як скажіть рухати ідею повернення містозабезпечуючих підприємств, таких як Київенерго, Київгаз і Київводоканал у комунальну власність. Адже виходить, що за допомогою місцевої ініціативи (форми безпосереднього впливу громади на прийняття управлінських рішень) можливості домогтися розгляду цього питання Київрадою не було, і шляхом реалізації пасивного виборчого права для позивачів також немає змоги реалізувати вказане, а саме повернути у власність громади зазначені стратегічні підприємства.

Вибори (представницька демократія) усунули форми прямої демократії як на загальнодержавному, так і на місцевому рівні.

Те, що представницька демократія має доповнювати пряму демократію і навпаки відомо вже давно. Проте, в нашій країні склалася ситуація за якої форми прямого народовладдя не застосовуються.

Що стосується місцевого рівня, то є така форма прямого волевиявлення громади як місцева ініціатива, яка теж ігнорується і до того ж, немає чіткого законодавчого регулювання, зокрема правил що встановлювали б обов’язковість її застосування. Це також стосується зборів громадян за місцем проживання, громадських слухань тощо.

Як наслідок, простий громадянин позбавлений права вплинути на управління державними справами (прийняття та вироблення управлінських рішень) як за допомогою балотування на ту чи іншу посаду (пасивне виборче права), так і через реалізацію права на місцеву ініціативу, участь у зборах громадян за місцем проживання тощо.

 Для прикладу, розгляд нашої пропозиції Київрадою в порядку місцевої ініціативи (вх.№ ОП/КО-8138 від 20.05.2015 року) було включено до проекту рішення Київради «Про порядок денний пленарного засідання ІІІ сесії Київради VІІ скликання 23.07.2015 року» у розділі «Різне» (доповідач Кізіма І.В.). Проте, до нашого питання так і не дійшли. І до цього часу Київрада продовжує ігнорувати волевиявлення громади у порядку місцевої ініціативи.

Пропозиція стосується звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо необхідності повернення у комунальну власність містозабезпечуючих підприємств (Київенерго, Київводоканал, Дарницька ТЕЦ, Київгаз і т.п.) та пропозиція звернутися в суд від імені територіальної громади з вимогою скасувати незаконні рішення щодо протиправного відчуження містозабезпечуючих комунальних підприємств (Київенерго, Київводоканал, Дарницька ТЕЦ, Київгаз і т.п.), а також вжити заходів, у межах законних повноважень, щодо перевірки обґрунтованості тарифів у житлово-комунальному господарстві, вжити заходів щодо належного виконання монополістами законодавства при повірці лічильників.

Згідно ст. 4 Статуту територіальної громади м. Києва - місцева ініціатива - це одна з форм безпосередньої участі громади в управлінні життям міста. Згідно законодавства місцева ініціатива обов’язково має бути розглянута на пленарному засіданні сесії Київської міської ради

Не зважаючи на це,  нам чиняться перешкоди Київрадою та міським головою Кличком у її розгляді.

Тобто, маємо ситуацію за якою, ми як громадяни України позбавлені можливості приймати участь в управлінні державними справами (справами життя міста) як за допомогою прямої демократії (місцева ініціатива), так і за допомогою представницької демократії шляхом використання свого пасивного виборчого права.

Зокрема, Кізіма І.В. у автобіографії, яку подавав разом з іншими документами комісії, вказував; «На даний час займаємося з іншими учасниками громадської організації «Суспільний договір» поверненням у комунальну власність містозабезпечуючих стратегічних підприємств, зокрема «Київенерго», «Київгаз», «Київводоканал». Вважаю, що ці підприємства мають перебувати у власності міста і згідно Конституції України, і згідно здорового глузду. Громада не має бути ні в кого на гачку і отримувати послуги цих підприємств по собівартості.

Наші звернення в порядку місцевої ініціативи до Київради, до міського голови Кличка В., результату не дали. Тобто, ці особи узурпували владу громади, оскільки місцева ініціатива – це одна із форм безпосередньої участі громади в управлінні своїми справами.

Оскільки у формі безпосередньої демократії вплинути на прийняття вірного управлінського для громади рішення виявилося неможливим, я маю намір досягти зазначеної мети в якості київського міського голови.»

Активісти нашої громадської організації та зокрема, заявники цього звернення, громадяни, що підписали це звернення, бажають приймати участь в управлінні державними і місцевими справами, проте, виходить, що ні через місцеву ініціативу, ні через балотування в депутати, міські голови, цього зробити не можуть.

А відтак це порушення Конституції України та Міжнародного пакту про громадські та політичні права. Згідно ст. 38 Конституції України громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Олігархічні клани розподілили між собою територію і промисловість, засоби масової інформації та політичні сили, понабирали собі менеджерів на кшталт президента і прем’єр-міністра – і керують задля власного задоволення. В людей складається ілюзія, що, голосуючи за ту чи іншу партію, вони роблять свій вибір. Насправді вибір за них зроблений давно, бо якщо глибше копнути, всі політичні сили схожі між собою, як брати-близнюки.

Суспільству постійно нав'язується технологія, за якою кого б не вибрали - переможе система. Вона майже бездоганна і до неподобства примітивна, але в тому й її сила. Коли проти лому немає прийому, а в руках системи обидва ломи (монополія на ефір), шанси перемогти її нікчемні. Немає особливої різниці, яке прізвище буде носити новий мер Києва. Головне, аби свій. Тоді і красти будуть разом, і "договорняки" ніхто не скасує. А виборцю залишили уявне право вибирати, за кандидата якого олігарха віддати голос. Це як в маркетингу: споживач, вибираючи той чи інший бренд прального порошку, навіть не звертає особливої уваги на те, що вся магазинна полиця зайнята товаром однієї корпорації. Але кожен думає, що обирає сам, отримуючи те, що за нього вже вибрали маркетологи.

На всіх виборах один сюжет: влада, яка зарвалася, і борці з нею, які після перемоги швидко знаходять спільну мову з тими, з ким билися.

Система сама виведе потрібну їй меншість на потрібний протест (великий флешмоб), керуючи натовпом через ЗМІ, маніпулюючи потоком інформації. ЗМІ виконують замовлення, і суспільство покірно буде йти встановленим маршрутом, дотримуючись правила "якщо не названо, то не існує"

Безперечно є «причини» за яких існує виборча застава і усунута можоритарка (самовисування), однак застерігаючи ці причини порушується, грубо порушується право громадянина на управління державними справами.

А саме як Конституція, так і Міжнародний пакт про громадські та політичні права (ст. 25) стверджує, що кожний громадянин повинен мати без будь-якої дискримінації, і без необґрунтованих обмежень право і можливість: а) брати участь у веденні державних справ як безпосередньо, так і за посередництвом вільно обраних представників; b) голосувати і бути обраним на справжніх періодичних виборах, які проводяться на основі загального і рівного виборчого права при таємному голосуванні і забезпечують свободу волевиявлення виборців; с) допускатися в своїй країні на загальних умовах рівності до державної служби.

Також необхідно визнати голосування на виборчих дільниць м. Києва недійсними за наступних підстав:

1. Маніпуляції (сучасні хитрощі способи і методи впливу на свідомість людей)

2. Фальсифікації (тотальні фальсифікації на всіх рівнях волевиявлення громадян)

3. Неможливість громадянину навіть із середнім достатком реалізувати своє Пасивне виборче право.

4. Слабкість людини перед системою вигод і наживи (якщо громадянин навіть і потрапив у владу його або підкуповують або вбивають)

Вирішення проблеми: найбільше використання прямої демократії (референдуми, віче, збори за місцем проживання громадян)

Пряма демократія – має забезпечувати основу, формувати стратегію і головні напрями управлінських рішень, і лише представницька демократія (депутати, президенти, міські голови) мають шукати способи і вчиняти заходи щодо втілення в життя стратегій вироблених шляхом прямої (безпосередньої) демократії.

Народ дещо зрозумів що їх обманюють, маніпулюють, а тому й не ходять переважно на вибори. Щоби приховати невдоволення народне цією системою речей було вилучено з виборчих бюлетенів графу ПРОТИ ВСІХ, не підтримую жодного. А це якраз доводить, що зроблено це умисне.

Недосконалість як ЗУ «Про місцеві вибори», так і взагалі, виборчого законодавства, яке міняється постійно в угоду тим чи іншим політичним інтересам правлячої верхівки, постійно змінюються виборчі округи і правила проведення виборів, системи виборів, що лише сприяє порушенням виборчих прав громадян, а відтак і унеможливлює їх участь в управлінні державними справами.

ОТЖЕ, все перелічене дає підстави стверджувати, що у Київраду не пройшло жодного депутата, що представляв би народ і волю громади, а також те, що міський голова Києва також не буде представником саме народ, громади. Тоді як за ст. 5 Конституції України саме народ є владою.

 

2.

Постановами № 52 та № 53 від 28.09.2015 року відповідач відмовив у реєстрації позивача-1 та позивача-2 як кандидатів на посаду міського голови м. Києва на місцевих виборах 2015 року через те, що ми не сплатили грошової застави, посилаючись на ст. 44 ЗУ «Про місцеві вибори», яка вимагає сплату грошової застави, до того ж, у надзвичайно великому розмірі, що є протиправним і такою вимогою, що порушує міжнародні норми права та норми Конституції України, права і свободи позивачів як громадян України.

Право обирати і бути обраними стоїть у центрі всіх процесів формування органів держави, тобто носить владоутворуючий характер. Всі громадяни мають рівні права і свободи та не можуть бути обмежені у своїх правах, тому таке положення (щодо грошової застави), що передбачене у законі є не тільки незаконним, воно є ще й неправомірним - ним порушується рівність прав учасників виборчого процесу, яка закріплена Конституцією України.

Воно неправомірне з двох підстав:

Наявність самого факту грошової застави;

Невиправдано високий розмір такої застави порівняно з доходами громадян України.

Конституційний Суд України вважає за необхідне зазначити, що, як показує світовий досвід, розмір грошової застави встановлюється залежно від майнової спроможності переважної більшості населення країни. Порушення цієї вимоги може суттєво обмежити кількість претендентів на місця в парламенті, особливо від фінансове малозабезпечених партій (блоків) та кандидатів у депутати. Проте визначення соціальне орієнтованого розміру грошової застави є питанням політичної доцільності і не належить до компетенції Конституційного Суду України.

А відтак, застава у розмірі більш, ніж 100 тисяч гривен, чи є хоча б мінімально наближеною до майнової спроможності переважної більшості населення України? Очевидно, що ні. А відтак, закон, що вимагає сплати застави та ще й в такому розмірі є протиправним, оскільки порушує рівність громадян.

Абсурдною є думка Конституційного Суду України про те, що грошова застава не може розглядатися як майновий ценз, тому що вони мають різну правову природу. До того ж, слід вказати, що на момент прийняття рішення Конституційним судом рівень грошової застави для участі у виборах був більш-менш підйомним для громадянина України.

До того ж, Конституційний суд своїм рішенням від 30 січня 2002 року (Справа N 1-18/2002 N 2-рп/2002) не сказав, що застава законна та конституційна. Він навіть вказав, що розмір її має відповідати рівню майнової спроможності населення. Сотня тисяч гривен в якості застави за право висувати свою кандидатуру на міського голову – це що відповідає рівню майнової спроможності більшості населення України? Ні. Значить, це порушення прав громадян.

Позиція яку зайняв Конституційного Суд є спірною через декілька причин. Коли виносилось це рішення чинним був Закон «Про вибори народних депутатів України» у попередній редакції, у якому розмір грошової застави розмежовувався. Так, для політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, застава складала - 255 тис. гривень. Кандидат у депутати по одномандатному виборчому окрузі, змушений був сплатити грошову заставу у розмірі - 1020 гривень. Громадянин із середньою заробітною платнею міг без особливих труднощів внести заставу 1020 гривень та реалізувати своє пасивне виборче право. Коли Конституційний Суд виніс своє рішення діяв Закон України «Про вибори Президента України» у якому про грошову заставу не було зазначено. У редакції вказаного вище Закону від 2004 року закріплено положення згідно якого, грошова застава вноситься партією (блоком), котра висунула свого кандидата на пост Президента України, чи самим кандидатом в розмірі - 500 тисяч гривень. Встановлений законом такий розмір застави сміло можна розглядати як майновий ценз, адже аналізуючи положення закону помітно, що законодавець ніяк не розмежовує розмір застави у залежності із суб’єктом котрий висувається на пост Президента.

Застава, що вноситься партією, за свого кандидата на пост Президента є цілком прийнятною, через те, що фінансування партій здійснюється кількома джерелами, включно з державним фінансуванням. Коли кандидат самовисувається на пост Президента України досить сумнівним є те, що пересічний громадянин зможе самостійно внести виборчу заставу у розмірі 500 тисяч гривень, враховуючи середню та мінімальну заробітню плату в Україні.

Через це пасивним виборчим правом не можуть скористатися більшість громадян України, це обмежує їх пасивне виборче право не тільки за майновою, а ще й за соціальною ознакою.  Грошова застава на виборах Президента України у вигляді в якому вона зараз існує є не умовою реєстрації кандидата, а майновим цензом, дія якого є грубим порушенням пасивного виборчого права громадян України.

Слід також зауважити суду, що в порядку місцевої ініціативи ми звернулися до Київради ще в травні цього року (вх.№ ОП/КО-8138 від 20.05.2015 року).

Пропозиція місцевої ініціативи стосується звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо необхідності повернення у комунальну власність містозабезпечуючих підприємств (Київенерго, Київводоканал, Дарницька ТЕЦ, Київгаз і т.п.) та пропозиція звернутися в суд від імені територіальної громади з вимогою скасувати незаконні рішення щодо протиправного відчуження містозабезпечуючих комунальних підприємств (Київенерго, Київводоканал, Дарницька ТЕЦ, Київгаз і т.п.), а також вжити заходів, у межах законних повноважень, щодо перевірки обґрунтованості тарифів у житлово-комунальному господарстві, вжити заходів щодо належного виконання монополістами законодавства при повірці лічильників.

Згідно ст. 4 Статуту територіальної громади м. Києва - місцева ініціатива - це одна з форм безпосередньої участі громади в управлінні життям міста. Згідно законодавства місцева ініціатива обов’язково має бути розглянута на пленарному засіданні сесії Київської міської ради

Не зважаючи на це,  нам (позивачам по справі) чиняться перешкоди Київрадою та міським головою Кличком у її розгляді.

Тобто, маємо ситуацію за якою, ми (позивачі) як громадяни України позбавлені можливості приймати участь в управлінні державними справами (справами життя міста) як за допомогою прямої демократії (місцева ініціатива), так і за допомогою представницької демократії шляхом використання свого пасивного виборчого права.

Зокрема, Кізіма І.В. (позивач-1) у автобіографії, яку подавав разом з іншими документами комісії, вказував; «На даний час займаємося з іншими учасниками громадської організації «Суспільний договір» поверненням у комунальну власність містозабезпечуючих стратегічних підприємств, зокрема «Київенерго», «Київгаз», «Київводоканал». Вважаю, що ці підприємства мають перебувати у власності міста і згідно Конституції України, і згідно здорового глузду. Громада не має бути ні в кого на гачку і отримувати послуги цих підприємств по собівартості.

Наші звернення в порядку місцевої ініціативи до Київради, до міського голови Кличка В., результату не дали. Тобто, ці особи узурпували владу громади, оскільки місцева ініціатива – це одна із форм безпосередньої участі громади в управлінні своїми справами.

Оскільки у формі безпосередньої демократії вплинути на прийняття вірного управлінського для громади рішення виявилося неможливим, я маю намір досягти зазначеної мети в якості київського міського голови.»

Згідно ст. 25 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права кожний громадянин повинен мати без будь-якої дискримінації, згаданої в статті 2, і без необґрунтованих обмежень право і можливість: а) брати участь у веденні державних справ як безпосередньо, так і за посередництвом вільно обраних представників; b) голосувати і бути обраним на справжніх періодичних виборах, які проводяться на основі загального і рівного виборчого права при таємному голосуванні і забезпечують свободу волевиявлення виборців;
с) допускатися в своїй країні на загальних умовах рівності до державної служби.

Також згідно ст. 38 Конституції України громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

А відтак, з всього сказаного, робимо висновок, що громадяни – позивачі по справі, позбавлені права на управління державними справами. Хоча як стаття Конституції, так і ст. 25 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права гарантує це право. І головною перепоною цьому є грошова застава як майновий ценз, що дискримінює громадян-позивачів як за майновою, так і за соціальною ознакою.

Попри те, що згідно ст. 1 протоколу № 12 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Загальна заборона дискримінації)  1. Здійснення будь-якого передбаченого законом права забезпечується без дискримінації за будь-якою ознакою, наприклад за ознакою статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії, політичних чи інших  переконань,  національного  чи  соціального  походження, належності до національної меншини, майнового стану, народження або за іншою ознакою. 2. Ніхто не  може бути дискримінований будь-яким органом державної  влади за будь-якою ознакою, наприклад за тими, які зазначено в пункті 1.

Окрім того, згідно поданих позивачами декларацій, майновий стан останніх залишає бажати кращого.

До того ж, міським головою Києва вже майже точно стане, В.Кличко, який й до цього ігнорував вимоги громади.

Враховуючи вказане та керуючись Конституцією України, Міжнародним пактом про громадянські і політичні права, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, КАС України, ЗУ «Про місцеві вибори»

 

ПРОСИМО:

 

- явку в суд представника відповідача та позивачів визнати обов’язковою;

- визнати протиправним нерозгляд Київською міською виборчою комісією звернення Кізіми І.В., та Федоренка С.О., від 27.10.2015 року;

- визнати голосування, яке відбувалися 25 жовтня 2015 року на виборчих дільницях м. Києва, недійсними;

- судові витрати віднести за рахунок держави, оскільки саме держава припустилася порушення прав позивачів.

Додатки: копія звернення до відповідача від 27.10.2015 року за вх. № 275, примірник позовної заяви та доданих документів для відповідача.

 

 

02.11.2015                                                               Кізіма Ігор Віталійович

 

 

02.11.2015                                                              Федоренко Сергій Олегович 

 

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×