Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%PM, %09 %692 %2013 %15:%Июль

Чому не діє суспільний договір

Оцените материал
(1 Голосовать)

Експерти Херсонської обласної організації Комітету виборців України оприлюднили результати моніторингу діяльності обласної та кількох міських рад Херсонщини щодо виконання депутатами своїх передвиборчих обіцянок, які були зазначені в їхніх програмах на виборах 2010 року. Окрім облради досліджувалися міські ради Херсона, Нової Каховки, Каховки, Скадовська та Цюрупинська.

Під час моніторингу виявили 205 проблемних пунктів, які колишні кандидати обіцяли вирішити протягом каденції. На думку експертів КВУ, лише близько 5% з обіцяного реалізовано на сьогоднішній день.

 Лише 11 програмних положень виконали депутати з Партії регіонів у різних радах. Однак цей показник виявився найбільшим. Представники «Батьківщини» виконали лише чотири обіцянки, «Фронту Змін» та «УДАРу» — по дві. До того ж, як зазначають автори дослідження, переважно ці пункти були реалізовані депутатами обласної чи Херсонської міської ради. А в таких містах, як Скадовськ і Цюрупинськ народні обранці не виконали нічого з обіцяного в 2010 році.

Про результати моніторингу та можливі шляхи поліпшення ситуації «День» говорив із головою ХОО КВУ Дементієм БЄЛИМ.

— Передвиборчі обіцянки — це суспільний договір, який новообрані депутати укладають зі своїми виборцями, це важливий інститут місцевої демократії, що базується на довірі. Чим більший рівень відповідальності обраних осіб та довіри громадян до влади, тим вищий, на думку політологів, рівень демократії, — вважає Дементій Васильович. — Ще 20 років тому в нас був гарний шанс створити тісний зв’язок між виборцями й депутатами, який би базувався на довірі та «перевірявся» на чергових виборах. Утім, на заваді стали кілька причин. По-перше, нерішучість у політичних реформах. Ми постійно експериментували із виборчою геометрією, змінюючи на кожних виборах усе — від кордонів округів до самої системи. Як наслідок — виборці «загубили» своїх депутатів, а депутати «не відчувають» свого виборця. По-друге, ми постійно політизували місцеві вибори. В результаті люди голосують не за передвиборну програму, а «проти» чергового «ворога» або, втомившись від постійних війн, просто не ходять на вибори. Ці фактори знижують рівень відповідальності за свої обіцянки у кандидатів та підвищують ступінь розчарування виборців.

— Як змусити обранців виконувати програмні пункти?

— Конкуренція, яка поєднується з високим рівнем громадського контролю та зацікавленістю ЗМІ важливими суспільними темами, дають хороші результати та підвищує депутатську активність. На прикладі Херсона ми бачимо, що у передчутті нових виборів міського голови різко збільшилася активність влади та зріс рівень політичного контролю. Відповідно, наявні позитивні зрушення в місті.

— Наскільки виборці активно слідкують за роботою депутатів свого округу?

 — Сьогодні місцева громада загалом пасивно спостерігає за роботою депутатів. Причин цього є багато. Назву кілька. Це зневіреність у самих депутатах. Також це провал політичних реформ, які фактично знищують місцеве самоврядування. Щоб вирішити місцеві проблеми, городяни скоріше напишуть листа Президенту, ніж прийдуть до свого депутата на прийом. І зовсім рідко виборці самотужки беруться за вирішення своїх проблем. Однак ми повинні розуміти: ніхто, окрім нас, нічого не змінить. Якщо немає активності, то проблеми не вирішуватимуться й ситуація не зміниться.  

Іван АНТИПЕНКО
всеукраїнська газета «День» №100, (2013)

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×