Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%PM, %05 %910 %2018 %20:%Янв

Скарга на протиправні дії начальника відділу САП Л. Вигівська

Оцените материал
(1 Голосовать)
В цій скарзі оскаржується те, що САП переслалло наше звернення що стосувалося безпосередньо для їх реагування, тим на кого ми скаржилися, тобто антикорупційна прокуратура направила наше зверненння до корупціонерів, діяння ких ми й оскаржували

«СУСПІЛЬНИЙ ДОГОВІР»

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

………………………………………………………………………..

02090, м. Київ, вул. Празька, 3

тел.: (063) 539-42-13, (096) 545-40-33, (095) 573-20-30

e-mail: utk2012, skype: k0965454033

 

Вих. № 21-11.18 від 06.06.18 року

Спеціалізована антикорупційна прокуратура

 

вул. Ісаакяна, 17, Київ, 02000

 

Скарга

 на протиправні дії начальника відділу САП Л. Вигівська

 

Вих. № 01-11.17 від 29.11.17 року ми направили заяву до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. В заяві йшлося про наступне:

Основною метою нашої громадської організації є захист конституційних прав і свобод громадян.

Постановою Деснянського районного суду міста Києва від 24 березня 2017 року (після 9 років розгляду в суді) справа Флетчера було відправлено на додаткове розслідування. Направлено Генеральному прокурору України. Потерпілі залишилися біля розбитого корита.

На жаль, зараз не має, й не скоро буде вирок суду, що визнає винним і злочинцем Флетчера. Однак на даний час є вирок суду, який визнає винним його співучасницю, гр. Дубровську. Потерпілі отримали також у вироку задоволення матеріальної і моральної шкоди. Однак, арештоване майно розкрадене, і потерпілі фактично позбавлені будуть можливості реально отримати відшкодування, повернути свої гроші.

То чим вони розплатяться з банками? Гроші в яких було взято для вкладення в аферу Флетчера?

Наші висновки щодо цього наступні:

1. По-перше, і суд, і адвокати, і прокурор у справі фактично є гравцями однієї команди - команди Флетчера. Це підтвердилося коли суддя Ірина Дегтяр, після неодноразових спроб "втікла" зі справи - пішла у відставку. І тепер потерпілим по новому колу потрібно пережити довжелезний судовий розгляд.

І як і було задумано, справа була передана іншому судді, яка знаючи неприємності пов’язані з розглядом справи Флетчера, певне вже без всяких хабарів, скинула справу на додаткове розслідування Генпрокурору.

За розхожої думки в адвокатських колах (тих хто мав багато практики за КПК 1960 року), - якщо справу хочуть «поховати», її відправляють на додаткове розслідування. Про це наш представник неодноразово заявляв у суді, але сторона Флетчера (його адвокати, прокурор, суддя) мене так і не почули.

Таким чином, у нас є маса доказів злочинного наміру «злити справу» як судді, так і прокурора.

2. По-друге, оскільки арештоване у справі Флетчера майно, що мало стати в забезпечення позовів (гарантувати компенсацію збитків потерпілим) розкрадалося, одним з напрямків нами було вибрано зупинити цей процес.

І якщо він відбувався через недогляд держави, залучити державу як співвідповідача за майновим претензіями потерпілим.

Цей напрямок закінчилося тим, що ми домоглися таки того, що Печерський районний суд м.Києва зобов'язав Прокурора Києва відкрити кримінальне провадження по даній справі і почати досудове розслідування. Однак далі справа не пішла. Знову ж таки через недбальство державних органів і посадових осіб держави.

У своїй відповіді від 28.07.2017 року за № 17/2\3-1123-15 на нашу скаргу від 18.05.2017 року з особистого прийому в прокуратурі Києва зазначено, що  по кримінальному провадженню № 42017100000000031 від 11.01.2017 року прийнято щодо закриття кримінального провадження № 42017100000000031 від 11.01.2017 року.

28.09.2017 року примірник (копію) постанови для її оскарження потерпілі отримати не змігли, хоча й прийшли особисто для цього в прокуратуру. Оскаржуване рішення (постанову) нам на руки не надали, хоча ми й зверталися особисто. Кожен чиновник надсилав нас до іншого.

У своїй скарзі від 18.05.2017 ми зазначали, що 23 вересня 2016 року суддя Печерського райсуду Писанець В.А., зобов’язав внести відомості до ЄРДР з приводу розкрадання майна у справі Флетчера згідно нашої заяви від 21.06.2016 року.

17 грудня 2017 року лише отримали ухвалу на руки, ми направили один з примірників, завірених мокрою печаткою цінним листом з описом вкладення на вашу адресу. Разом з клопотанням про виконання ухвали та вчинення слідчих дій. До цього часу на зазначене не було жодного реагування прокуратури м.Києва. Знаючи як хитро працює прокуратура, то є вірогідність що по даному провадженню вже є постанова про закриття. Це відомий трюк в аналогічних випадках.

Зважаючи на це все ми просили: якщо є така постанова про закриття провадження, то скасувати її; належним чином організувати досудове розслідування та повідомити нам номер кримінального провадження.

Щоби рішення про закриття кримінального провадження вважалося прийнятим законно, потрібно (щонайменше) допитати заявників – тобто слідчі прокуратури м.Києва мали викликати та допитати Кізіма І.В., та Кравцова І.П.

Однак в прокуратуру на допит Кізіма І.В., та Кравцова І.П., не викликали, і вже це достеменно доводить те, що оскаржуване рішення прийнято з формальних підстав, а самі слідчі навіть кабінету не покидали при ніби-то проведенні досудового розслідування.

Натомість у відповіді прокуратури м.Києва від 28.07.2017 року за № 17/2\3-1123-15 на нашу скаргу в Генеральну прокуратуру,повторно повідомлено, що проведено перевірку законності прийнятого рішення у вказаному кримінальному провадженні, проте підстав для його скасування на даний час не встановлено.

Фраза «на даний час» поставлена навмисне для того, щоби убезпечити себе від звинувачень у службовому недбальстві щодо досудового розслідування № 42017100000000031, адже вони прекрасно розуміють, що палець о палець не ударяли для його, хоча б, про людські очі, розслідування.

У своїй відповіді від 12.10.2017 року за № 17/2/31123-15 ви нам натякаєте прозоро звернутися до суду, однак ми до цього часу не змогли отримати у вас постанову, яку оскаржуємо. То як ми можемо звернутися до слідчого судді?

Оскаржуване рішення винесене передчасно, оскільки не було вчинено не те щоби достатніх, взагалі не було ним вчинено мінімально необхідних слідчих дій для прийняття такого рішення.

До проведення досудового розслідування кримінального провадження поставилися формально.

3. По-третє, Роберт Томас ІІІ Флетчер (це ми пишемо ґрунтуючись на значній практиці спілкування з ним і його оточенням) ніколи не повернеться до себе додому, в США, де він знайомий федеральній владі як шахрай (про що є інформація на федеральному сайті комісії з цінних паперів).

Наша країна, а головне люди для нього джерело лохів. Людей, які чи то по наївності своїй, чи то по дурості "клюють" тепер на іншу його аферу. R-coin Флетчера, який він називає криптовалюта, по висновку спеціаліста в даній сфері, не є такою, а є ні чим іншим, як способом Флетчера збирати з людей гроші.

За цим напрямком ціною багатьох зусиль ми разом з нашим юристом домоглися кримінального провадження, домоглися того, що нас визнали потерпілими і по-новому криміналу Флетчера.

Тут дуже прикро було те, що і слідчий, і його начальник - все говорили - ви не можете бути у цій справі потерпілими.

4. По-четверте, І ГОЛОВНЕ ДЛЯ МЕТИ ЦЬОГО ЗВЕРНЕННЯ, оскільки потерпілі потрапили в скрутне фінансове становище, (для вкладень в аферу Флетчера вони брали кредити в банках) ми вважаємо, що Держава Україна не може і не має права залишатися осторонь проблем людей, потерпілих від афери Роберта Флетчера.

Держава має бути  залучена до участі в юридичних конфліктах потерпілих від Флетчера  з банками на стороні потерпілих. Логіка проста: раз держава допустила таку аферу Флетчера саме держава повинна стати на захист боржників-потерпілих перед банками.

На жаль, зараз не має, й не скоро буде вирок суду, що визнає винним і злочинцем Флетчера. Однак на даний час є вирок суду, який визнає винним його співучасницю, гр. Дубровську. Потерпілі отримали також у вироку задоволення матеріальної і моральної шкоди. Однак, як ми вже зазначали вище, арештоване майно розкрадене, і потерпілі фактично позбавлені будуть можливості реально отримати відшкодування, повернути свої гроші.

То чим вони розплатяться з банками? Гроші в яких було взято для вкладення в аферу Флетчера?

Згідно світової та європейської практики, якщо органи розслідування не можуть забезпечити розкриття злочину та притягнення до кримінальної відповідальності винуватих осіб, потерпілі на невизначений час позбавляються можливості відшкодувати завдану їм шкоду за рахунок порушників. Тому у випадках, коли не встановлено особу злочинця, або якщо він є неплатоспроможним, чи процедура компенсації за його рахунок є складною та занадто тривалою, відшкодування потерпілому від злочину повинно відбуватися за рахунок держави. Це повною мірою відповідає принципу взаємної відповідаль- ності особи та держави, який передбачає, що особа повинна утримуватися від неправомірної поведінки, а держава своєю чергою гарантує йому особисту безпеку, захищає право власності тощо. Якщо держава не справляється з виконанням своїх функцій із забезпечення безпеки, особа отримує право на відповідне відшко- дування саме за рахунок держави. Основною проблемою державної компенсації завданої зло- чином шкоди є фінансування таких виплат. Зазвичай для цього держави створюють спеціальні компенсаційні фонди. На сьогодні такі фонди функціонують майже в усіх країнах Європи, а також в інших розвинутих державах світу (США, Канада, Нова Зеландія, Австралія, Японія тощо). В цих країнах ухвалені відповідні закони, що передбачають право потерпілих на державну компенсацію завданої злочином шкоди, а також шляхи примирення потерпілого з винуватим та професійну медичну й психологічну допомогу жертвам злочинів. Створення та належне функціонування фонду відшкодування потерпілим від злочинів здатне посилити соціальну захищеність людини, оздоровити моральний стан суспільства та підвищити авторитет держави, її органів правопорядку. У низці держав-членів Ради Європи створення фондів відшкодування розпочалося ще у 1960-х роках. У 1977 році Комітет Міністрів Ради Європи ухвалив Резолюцію (77) 27 про відшкодування потерпілим від злочину. Відповідно до її положень державам-членам рекомендувалося забезпечити державне відшкодування потерпілим або особам, які знаходяться на їх утриманні, від умисних насильницьких злочинів у випадках, коли відшкодування неможливо надати іншими засобами, а також розробити відповідні керівні принципи.

Тобто, якщо ця справа дійде до Європейського суду з прав людини, у потерпілих непогані шанси.

5. По-п’яте. Флетчер продовжує незаконну діяльність на території України, зокрема в м. Києві та використуючи для цього мережу Інтернет.

Кримінальне провадження з приводу  шахрайства групи осіб на чолі з Робертом Томасом Флетчером ІІІ за ст. 190 КК України на підставі повідомлення про вчинення кримінального правопорушення від 20.02.2016 року, зареєстрованої у журналі Дніпровського управління поліції під № 12611 від 20.02.2016 року опергрупою та на підставі повідомлення про вчинення кримінального правопоручення від 22.02.2016 року, поданого безпосередньо до Київської місцевої прокуратури № 4.

У клопотанні про слідчі дії потерпілі просили:

- привести у порядок матеріали кримінального провадження, оскільки добра половина наданих нами матеріалів  до провадження не попала і шукати їх потрібно десь між канцелярією і кабінетом останнього слідчого по справі;

- допитати  Р.Флетчера та його співучасників (Володимир Макаренко, Андрій Черноморов тощо), слухачів як зазначених у повідомленні від 22.02.2016 року, так і присутніх на тренінгу 20.02.2016 року у кафе «Редиско» та 16.01.2016 року у приміщенні готелю «Турист»;

- оглянути наданий до повідомлення про кримінальне правопорушення запис тренінгу на диску та приєднати його до матеріалів провадження як речовий доказ;

- залучити експертів (фахівця економіста та фахівця психолога, психіатра) для проведення експертиз з питань, викладених у висновках спеціалістів, доданих нами до повідомлення про кримінальне правопорушення в прокуратуру 22.02.2016 року та опер групі (о/у Пастух) від 20.02.2016 року під час виїзду на місце злочину;

- звернутися за сприянням у рослідуванні до Департаменту кіберполіції НПУ, оскільки свою злочинну діяльність Флетчер здійснює також через Інтернет.

А ТОМУ МИ ПРОСИЛИ:

на розгляд цього звернення запросити потерпілих надіславши запрошення на адресу нашої організацію, зазначену в «шапці» цієї заяви для отримання повної доказової бази (копії документів та пред’явлення оригіналів) щодо фактів корупційних діянь про які йде мова;

організувати службову перевірку фактів корупції прокурорів, суддів, працівників поліції, що призвели і призводять до навмисного затягування розгляду справи Флетчера по суті, притягнення його до відповідальності та відшкодування постраждавши від його злочинної діяльності майнової та моральної шкоди;

звернутися до прокуратури м. Києва з вимогою належним чином провести досудове розслідування кримінального провадження № 42017100000000031;

звернутися до Київської місцевої прокуратури № 4 з вимогою належним чином провести досудове розслідування кримінального провадження № 12016100040002752.

 

 

Листом від 08.12.2017 року за підписом начальника відділу САП Л.Вигівська ми отримали відповідь про те, що нашу заяву надіслано за належністю до Прокуратури м.Києва.

 

Фактично наше звернення з проводу корупції в численних справа щодо шахрайств Флетчера перенаправлено тим корупціонерам, діяння яких нами оскаржувалися. А це є протиправним і таким що взагалі суперечить суті і сенсу в існуванні саме антикорупційної прокуратури.

 

Враховуючи вказане ПРОСИМО:

 

на розгляд цього звернення запросити потерпілих надіславши запрошення на адресу нашої організацію, зазначену в «шапці» цієї заяви для отримання повної доказової бази (копії документів та пред’явлення оригіналів) щодо фактів корупційних діянь про які йде мова;

силами спеціалізованої антикорупційної прокуратури організувати службову перевірку фактів корупції прокурорів, суддів, працівників поліції, що призвели і призводять до навмисного затягування розгляду справи Флетчера по суті, притягнення його до відповідальності та відшкодування постраждавши від його злочинної діяльності майнової та моральної шкоди;

звернутися до прокуратури м. Києва з вимогою (а не перенаправити за належністю)  належним чином провести досудове розслідування кримінального провадження № 42017100000000031;

звернутися до Київської місцевої прокуратури № 4 з вимогою (а не перенаправити за належністю)  належним чином провести досудове розслідування кримінального провадження № 12016100040002752.

 

 президент 

ГО «Суспільний договір»                                                                        Кізіма І.В.

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×