Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%AM, %13 %408 %2019 %08:%Фев

Скарга слідчому судді щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань - ст. 214 КПК України - не розгляду клопотання про вчинення слідчих дій - ст. 220 КПК УКраїни

Оцените материал
(1 Голосовать)
слідчому судді подав скаргу щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань - ст. 214 КПК України - не розгляду клопотання про вчинення слідчих дій - ст. 220 КПК УКраїни і просив зобов’язати відповідальну особу Київської місцевої прокуратури № 4 внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань;- зобов’язати відповідальну особу Київської місцевої прокуратури № 4 розглянути клопотання про вчинення слідчих дій

Дніпровський районний суд м. Києва

 

заявника, потерпілого

Кізіма Ігоря Віталійовича

02090, м. Київ, вул.. Празька, 3

Viber 095-573-20-30

Telegram 096-545-40-33, 0965454033Аukr.net

 

 

СКАРГА СЛІДЧОМУ СУДДІ

щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ст. 214 КПК України) 

та

щодо не розгляду клопотання про вчинення слідчих дій (ст. 220 КПК УКраїни)

 04 лютого 2019 року я подав до Київської місцевої прокуратури № 4  повідомлення про кримінальне правопорушення (з особистого прийому прокурор Щебетун) та про вчинення слідчих дій (одним документом від 04.02.2019 року) в якому зокрема просив:

1) внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 189 КК України, ч. 4 ст. 27 КК України, ст. 126 КК України з приводу вимагання сплати суми коштів та підбурювання до вчинення злочину щодо Кізіма Ігоря Віталійовича винними особами-працівниками ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» та розпочати досудове розслідування;

 

2)  вчинити невідкладно слідчі дії: допитати начальника ІКЦ ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» Т.С. Горецьку, щодо обставин справи та надання відповіді від 07.03.2018 року за № 42КД/012/К-9075; заступника начальника ІКЦ Н.А. Хоменко (а також фахівців Великова М.В., Клименко О.А., щодо обставин попереджень та повідомлень щодо відключення електроенергії та щодо суперечливості між їх вимогами та відповіддю начальника  Т.С.Горецької в якості свідків, вчинити одночасний допит, інші дії на виконання завдань кримінального провадження та щодо захисту Кізіма Ігоря Віталійовича від кримінального правопорушення, забезпечення охорони прав, свобод та законних інтересів Кізіми Ігоря Віталійовича та вжиття заходів щодо швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування.

 

В повідомленні про вчинення кримінального правопорушення від 04.02.2019 року (з особистого прийому Щебетун) я зокрема вказував наступне:

 

«Я, Кізіма Ігор Віталійович, зареєстрований і проживаю за вказаною вище адресою. Мені на праві власності належить ½ квартири. Власник іншої ½  – .............

На квартиру в нас один спільний електролічильник та спільна мережа електропроводки по квартирі, які перебувають у нашій спільній власності та спільному користуванні. Особистий рахунок оформлено на одного із співвласників – .. .у 2014 році. При цьому ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» протиправно оформив особовий рахунок лише на одного зі співвласників квартири, в той час як був достеменно обізнаний про двох співвласників квартири і наявність лише 1 лічильника на квартиру.

Оскільки я маю численні претензії до енергопостачальника, то до їх вирішення за електроенергію не сплачую, а інший співвласник квартири – ..В.П. – свою спожиту ним частку електроенергії оплачує сповна і вчасно.

Між (мною та ....) - співвласниками квартири було укладено договір від 21.09.2017 року щодо встановлення пропорцій споживання електричної енергії, холодної води та послуги з водовідведення. Згідно цього договору, я визнаю, що споживаю 60% електроенергії, а ......– 40%.

Даний договір ми надсилали  Приватному акціонерному товариству «ДТЕК Київські електромережі» і просили їх провести перерахунок спожитої електричної енергії, відповідно до досягнутої між співвласниками домовленості. При цьому в договорі було вказано, що не сплачую за електроенергію саме я, а .........сплачує за спожите особисто ним в повному обсязі.

На вимогу Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі» ми надсилали також два акти звірки, з яких чітко вбачається, що саме Кізіма Ігор Віталійович не сплачує за спожиту ним електроенергію: акт від 01.03.2018 року та акт від 08.06.2018 року до договору від 21.09.2017 року. Зокрема, в актах, підписаних обома співвласниками, так і вказано «не сплачує за електроенергію Кізіма І.В., і визнає що саме до нього має пред’являти претензії енергопостачальник».

Знаково, що у відповіді від 07.03.2018 року за № 42КД/012/К-9075, що підписала начальник ІКЦ ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» Т.С. Горецька вказано, що: «… до особового рахунка № 10417020514 за адресою: вул. Празька, 3 кв. ...внесено інформацію стосовно не відключення зазначеного помешкання від електропостачання». Натомість, після цієї відповіді і в супереч їй, численними повідомленнями та відповідями-відписками за підписом, зокрема, заступника начальника ІКЦ Н.А. Хоменко (а також фахівцями Великов  М.В., Клименко О.А. та іншими) продовжувалося вимагання сплати суми коштів з .В.П., та висловлювалися на його ім’я погрози відключити електроенергію.

Однак ні в позасудовому порядку (шляхом моїх звернень у порядку ЗУ «Про звернення громадян» мої звернення ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» розглядати належним чином відмовляється), ні в судовому (з відповідним позовом ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» відмовляється звертатися до мене) вирішити спірні питання між мною та ДТЕК «Київські електромережі» неможливо.

Незважаючи на це, винні посадові, службові особи Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі» систематично погрожують відключенням електроенергії. Зокрема, в попередження .В.П. про відключення електроенергії № 54133 від 17.05.2018 року та повідомлення про відключення від 31.07.2018 року.

Враховуючи ту обставину, що винні посадові особи Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі» обізнані з дійсною нашою ситуацією, вони умисне продовжують підбурювати іншого співвласника квартири до вчинення щодо мене злочину, з метою примусити сплатити кошти ДТЕК Київські електромережі.

Таким чином, винні особи – працівники  Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі» вчиняють підбурювання (ч. 4 ст. 27 КК України) .В.П., щонайменше до вчинення злочину, передбаченого ст. 126 КК України.

Оскільки я не сплачую Приватному акціонерному товариству «ДТЕК Київські електромережі» за спожиту електроенергію через наявність претензій до них, зокрема щодо обґрунтованості тарифів, протиправної приватизація, а вірніше крадіжки «Київенерго» у громади м.Києва, я неодноразово звертався до них і повідомляв, що правомірно вирішити даний спір лише через звернення до суду з відповідним позовом. Однак, замість того щоби звернутися до мене з відповідним позовом вони стійко бажають і надалі тиснути на мене через іншого співвласника, якого вони систематично тероризують погрозами відключити постачання електроенергії та вимогами сплатити борг за електроенергію, яку спожив я. При цьому винні особи-працівники Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі» розуміють, що діють у протиправний спосіб, оскільки правомірне вирішення даного конфлікту можливе лише через звернення до суду з відповідним позовом до мене. При цьому вони порушують права як .В.П., систематично тероризуючи його, так і мої – на справедливий судовий захист, на психічне здоров’я та власність (грошові кошти, що вимагаються поза межами звернення до суду без існування будь-якого правочину між нами).

Отже, таким чином, у діяннях винних осіб-працівників ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» наявний склад злочину, передбачений ст. 189 КК України. А саме вони опосередковано через .В.П. вимагають у мене сплатити суми коштів, за ту спожиту мною електричну енергію щодо розмірів оплати за яку та суму коштів у нас є спір.

Основним безпосереднім об'єктом вимагання є право власності, а його додатковими обов'язковими об'єктами виступають психічна та фізична недоторканість особи, й особиста свобода, здоров'я. Вимагаючи у мене у спосіб підбурювання .В.П., до вчинення протиправних дій щодо мене, вони також завдають шкоди моєму психічному здоров’ю, примушуючи постійно перебувати у напруженні, розпачі, відчутті несправедливості щодо протиправних намагань вирішити спір, тоді коли правомірний є лише звернення до суду з відповідним позовом.

З об'єктивної сторони вимагання характеризується двома взаємопов'язаними діями: 1) пред'явленням майнової вимоги – вимога сплатити суму грошей поза судовим рішенням (опосередковано через іншого співвласника, якого намагаються використати поза його волею), шляхом підбурювання до вчинення злочину – застосування психічного та фізичного насильства; 2) погрозою заподіяння шкоди – відключенням електроенергії, внаслідок якого пошкодиться майно, зокрема продукти в холодильнику, заподіяння психічної шкоди моєму здоров’ю.

Отже, вимога є незаконною, оскільки і це фактично усвідомлюється винними особами:

1) в мене немає з ними договірних відносин, на мене не оформлено особового рахунка (вони відмовилися його оформляти. При цьому у протиправний спосіб у 2014 році, знаючи що в квартирі проживають два співвласники, особовий рахунок оформили лише на одного співвласника – .В.П.;

2) вчиняючи тиск, погрози на ім’я .відключити електроенергію, вимоги щодо сплати «заборгованості» вони усвідомлюють, що вчиняють тиск на мене, тоді як в мене з ними немає ніякого цивільного правочину (це вони визнають також) і усвідомлюють, що вчиняють тиск на мене саме через .В.П. Бо в мене як у порядної людини, зрештою не буде вибору як заплатити їм суму, що вимагають з мене через особовий рахунок .(власного на моє ім’я вони відкрити відмовляються).

Також доводжу до відому правоохоронних органів, що склад злочину «вимагання» утворюється саме тим,  що сума «боргу» мною не визнається, і дана сума мала би бути встановлена у судовому позовному порядку, згідно ЦПК України, за позовом ДТЕК до мене. Тобто, легітимність вимоги саме такої суми «боргу», що ними вимагається – під питанням і лише суд має встановити таку суму.

При цьому звертаю вагу, що місцем вчинення злочину є квартира № ...по вул.. Празькій, 3 у м.Києві, а відтак територіальна підслідність злочину саме Київська місцева прокуратура № 4.

Вказаним злочином мені завдано моральною та матеріальної шкоди.

Матеріальна шкода у розмірі 1 000 грн. Моральна – у розмірі 15000 грн. З цих підстав я обов’язково подам цивільний позов у кримінальному провадженні, яке розпочнеться за цим моїм повідомленням»

 

 До повідомлення я додав: 1) копія відповіді від 07.03.2018 року за № 42КД/012/К-9075 начальника Т.С. Горецької; 2) копія попередження .....Віктора Петровича про відключення електроенергії № 54133 від 17.05.2018 року; 3) копія повідомлення від 31.07.2018 року.

Оскільки в заяві я вказував, що злочином мені завдано шкоди я є потерпілим, а тому маю право просити про вчинення слідчих дій та про зобов’язання розглянути таке прохання в порядку ст. 220 КПК України.

 

Станом на 07.02.2019 року жодних дій прокуратурою не вчинено. Цим грубо порушено ст.ст. 214, 220 КПК України.

Враховуючи вказане та керуючись ст.ст. 214, 220, 303 КПК України 

ПРОШУ:

- зобов’язати відповідальну особу Київської місцевої прокуратури № 4 внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 189 КК України, ч. 4 ст. 27 КК України, ст. 126 КК України з приводу вимагання сплати суми коштів та підбурювання до вчинення злочину щодо Кізіма Ігоря Віталійовича винними особами-працівниками ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» та розпочати досудове розслідування;

- зобов’язати відповідальну особу Київської місцевої прокуратури № 4 розглянути клопотання про вчинення слідчих дій, згідно ст. 220 КПК України, яке викладене у повідомленні від 04.02.2019 року, а саме щодо вчинення невідкладних слідчих дій (допитати начальника ІКЦ ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» Т.С. Горецьку, щодо обставин справи та надання відповіді від 07.03.2018 року за № 42КД/012/К-9075; заступника начальника ІКЦ Н.А. Хоменко (а також фахівців Великова М.В., Клименко О.А., щодо обставин попереджень та повідомлень щодо відключення електроенергії та щодо суперечливості між їх вимогами та відповіддю начальника  Т.С.Горецької в якості свідків, вчинити одночасний допит, інші дії на виконання завдань кримінального провадження  та  щодо захисту Кізіма Ігоря Віталійовича від кримінального правопорушення, забезпечення охорони прав, свобод та законних інтересів Кізіми Ігоря Віталійовича та вжиття заходів щодо швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування.

 

Додаток:

примірник «Повідомлення про вчинення кримінального правопорушення у порядку ст. 214 КПК України» від 04.02.2019 року з особистого прийому прокурора Щебетун з відміткою (мокрий штамп) про отримання повідомлення про вчинення кримінального правопорушення – 3 арк.

 

 

  «07» лютого 2019 р.                                                Кізіма І.В.

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×