Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%AM, %03 %405 %2012 %08:%Нояб

Позовна заява про застосування наслідків недійсності нікчемного правочину

Оцените материал
(5 голосов)

Житло позивача, а саме квартира № 21/4 є комунальною власністю громади Шевченківського району у м. Києві та належить до житлового фонду.09 квітня 2003 року між відповідачем-1 та відповідачем-2 було укладено договір № 6117/8 оренди нежилих приміщень територіальної громади Шевченківського району м. Києва під гуртожиток (надалі – договір оренди), який було неодноразово пролонговано, зокрема у судовому порядку (рішення господарського суду м. Києва від 16.07.09 у справі № 40/108).

Позивач на законних підставах був поселений до займаного житла, як молодий спеціаліст у 1991 році за направленням Міністерства охорони здоров’я УРСР на роботу (копія додається) в аптечних закладах м. Києва.

Договір оренди порушує публічний порядок (ст. 228 ЦК України), тобто є нікчемним, а відтак до нього має бути застосовано наслідки недійсності нікчемного правочину.

Згідно ч. 5 ст. 216 ЦК України вимога про застосування наслідків  недійсності  нікчемного правочину може бути пред'явлена будь-якою заінтересованою особою. Інтерес позивача в даному випадку полягає у тому, що незастосування до договору оренди наслідків недійсності правочину перешкоджатиме реалізації права позивача на приватизацію житла.

Порушення публічного порядку договором оренди виявляється у тому, що ним порушуються основні засади державного право­порядку в Україні, встановлені Конституцією України в ст.ст. 47, 48, відповідно до яких кожен має право на житло та достатній життєвий рівень.

А зокрема, договором оренди порушується право позивача на приватизацію займаного на правомірній підставі жилого приміщення, яке знаходиться по вул. Муромська, 7/13 кв. 21/4 у м. Києві, яке згідно договору оренди, укладеного між відповідачами є нежитловим приміщенням та орендується відповідачем-1 у відповідача-2.

Тобто, відповідно ч. 5 ст. 203 ЦКУ та ст. 215 ЦК України договір оренди не  спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним. Іншими словами, договір оренди укладено щодо неіснуючого предмета договору (нежитлових приміщень розташованих по вул. Муромська, 7/13), про що було відомо принаймні відповідачу-2 – Комунальному підприємству по утриманню житлового господарства Шевченківського району м. Києва.

Зазначена ситуація призводить до того, що ні КП «Фармація», ні Шевченківська РДА у м. Києві не може (або немає наміру прикриваючись договором оренди) вирішити питання щодо приватизації позивачем займаного приміщення, оскільки відповідач-1 стверджує, що це компетенція (зокрема, видати ордери) Шевченківської РДА у м. Києві, а Шевченківська РДА у м. Києві притримується думки про те, що компетенція щодо вирішення питання про приватизацію належить відповідачу-1, оскільки згідно договору оренди квартири з № 21 по № 30 (які насправді є жилим фондом) передані в орендне користування відповідачу-1.

Вимоги до відповідачів зумовлені тим, що вони є сторонами договору оренди, а обґрунтування вимог як до відповідача-1, так і до відповідача-2 полягають у тому, що внаслідок вчинення ними протиправної дії – укладення договору оренди, що порушує публічний порядок – порушено право позивача на приватизацію житла.

Копії відповідей щодо зазначеного питання від Шевченківської РДА та Відповідача-1 додано до цієї позовної заяви.

Те, що зазначені приміщення, а саме квартира № 21/4 є житловим фондом свідчить відповідь Київського міського бюро технічної інвентаризації, згідно якої даних щодо переведення цих приміщень до нежитлового фонду до Бюро не надходило.

Відповідач-1 орендує квартиру № 21/4 по вул. Муромська, 7/13 у м. Києві як нежитлове приміщення, в той час як квартира належить до житлового фонду і є житлом позивача, за яке остання сплачує житлово-комунальні послуги.

Отже, договір оренди між відповідачами перешкоджає процесу приватизації займаного житла позивачем, а відтак порушує публічний порядок, оскільки спрямований на порушення конституційних прав і свобод позивача.

До того ж, в силу дії приписів ч. 1 ст. 27 ЦК України правочин, що обмежує можливість фізичної особи мати незаборонені законом цивільні права, а саме право на приватизації державного житла, є нікчемним. Це право встановлене ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду», а отже є незабороненим законом правом.

Вказане підтверджується п. 18 постанови Пленуму ВСУ від 06.11.2009 року «Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними», в якому вказано, що правочин спрямований на порушення конституційних прав і свобод громадянина є нікчемним, зокрема, є правочином, спрямованим на використання всупереч закону комунальної власності.

 

Враховуючи вказане та керуючись ст.ст. 27, 203, 216, 228 ЦК України, ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду», постановою Пленуму ВСУ від 06.11.2009 року «Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними», ст.ст. ЦПК України

ПРОШУ:

 

застосувати наслідки недійсності нікчемного правочину, а саме зобов’язати Комунальне підприємство «Фармація та Комунальне підприємство по утриманню житлового господарства Шевченківського району м. Києва Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації повернути один одному в натурі все, що ними одержано на виконання договору від 09 квітня 2003 року № 6117/8 оренди нежилих приміщень територіальної громади Шевченківського району м. Києва;

в судове засідання викликати сторони.

 

ДОДАТКИ:

 

Копія направлення на роботу;

Копія договору від 09 квітня 2003 року № 6117/8;

Копія листа КП «Фармація»;

Копія листа від 17.05.2007 року Шевченківської РДА;

Копія листа Київського БТІ;

Копія рахунку на сплату за житлово-комунальні та інші послуги.

Копія довіреності Кізіма І.В.;

Копія про сплату 201 грн., судового збору;

Примірники позовної заяви та доданих документів для надіслання відповідачам.

 

30.12.2011                                                      Найдюк Оксана Юріївна                                                   

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×