Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%AM, %07 %495 %2013 %10:%Янв

Судові шахмати від російського колеги

Оцените материал
(3 голосов)
Дуже часто захист Товариства в суді фактично зводиться до формальних процесуальних дій, запропонованим законом: подача позовної заяви - подання відзиву на позовну заяву - винесення судового акта - оскарження винесених судових актів у вищестоящих інстанціях. При цьому скарги у вищі інстанції найчастіше один в один повторюють вже раніше викладені доводи.
Дуже часто захист Товариства в суді фактично зводиться до формальних процесуальних дій, запропонованим законом: подача позовної заяви - подання відзиву на позовну заяву - винесення судового акта - оскарження винесених судових актів у вищестоящих інстанціях. При цьому скарги у вищі інстанції найчастіше один в один повторюють вже раніше викладені доводи.

Можливо подібна «лінійна» тактика і обгрунтована при веденні відносно простих судових справ, результат яких вже заздалегідь вирішений наперед (хоча, на мою думку, навіть у найпростішому суперечці можна зробити дуже багато - було б бажання). Однак у складних судових процесах саме спроби вирішити проблему «в лоб» можуть призвести до програшу.

Я пропоную дещо інший, більш креативний підхід, при якому ведення судового процесу порівнюється з грою в шахи.

Відверніться від своєї ролі юриста. Уявіть собі, що судовий процес - це гра в шахи, а Ваші процесуальні можливості - це Ваші фігури.

Правила гри Вам відомі, вони продиктовані процесуальним законодавством. Але і в рамках цих правил у Вас є безліч різних ходів і комбінацій.

Чи не виконуйте формальні процесуальні обов'язки - робіть свої ходи в судових шахах, розігруйте комбінації.

Прогнозується, прораховуйте суперника і суддю на кілька ходів вперед.

Припускаєте, що Ваш процесуальний опонент має вплив на місцевий суд? Змініть місце проведення турніру - пошукайте додаткових відповідачів і інші способи зміни підсудності.

У Вас кілька сильних доводів? Проведіть швидкий дебют - в першому ж засіданні озвучте їх суду, сформуйте його позицію і вирішите результат партії. Або можливо навпаки - застосуєте Сіціліанський захист і не поспішайте відразу розкривати свої переваги - перевірте доказову базу суперника, проведіть «розвідку боєм».

Ви лише приблизно припускаєте, які доводи заявить опонент? Будьте готові до будь ходу суперника - підготуйте свої заперечення (бажано письмові) заздалегідь в декількох варіантах.

Ваші доводи були оцінені і відкинуті в суді першої інстанції? Не поспішайте перетворювати відзив на позов в апеляційну скаргу. Зробіть рокіровку - придумайте для вищестоящих судів додаткові підстави для скасування винесеного рішення.

Сумніваєтеся в неупередженості судді? Не сподівайтеся лише на вищестоящі інстанції, здійсните грамотне PR-супровід судового процесу, залучіть до вашої судової партії увагу громадськості або використовуйте інститут арбітражних засідателів.

Вам необхідно затягнути судовий процес? Покажіть супернику сеанс одночасної гри на декількох дошках - використовуйте тактику «паралельних позовів».

Вважаєте що у Вас не достатньо доказів? Пожертвуйте пішаком - програйте другорядний судовий спір, який встановить потрібну для Вас преюдицію.

Цивільне судочинство неефективно і занадто довгостроково? Зробіть хід конем - використовуйте інші юрисдикції, ініціюйте збудження антимонопольних, адміністративних, кримінальних справ у відношенні опонентів.

Людина досі перемагає найдосконаліші шахові програми саме тому, що діє нестандартно, розігрує партії, яких просто ще немає в комп'ютерних базах даних.

Придумуйте нові ходи і несподівані комбінації, і Ви завжди будете вигравати в Ваші судові шахи.

Автор даного матеріалу Олександр Копилов

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×