Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%PM, %18 %574 %2012 %12:%Дек

Інформаційний доступ до землі відкрито: в Україні діє кадастр

Оцените материал
(6 голосов)
18 грудня 2012 року на пресс-конференції Державного агентства земельних ресурсів України була презентована публічна кадастрова карта, яка містить усі земельні ділянки нашої держави та інформацію про них. Українське суспільство зробило серйозний крок на шляху до прозорості земельних відносин та становлення чесного ринку земель.

18 грудня 2012 року на пресс-конференції Державного агентства земельних ресурсів України була презентована публічна кадастрова карта, яка містить усі земельні ділянки нашої держави та інформацію про них. Українське суспільство зробило серйозний крок на шляху до прозорості земельних відносин та становлення чесного ринку земель.
Юридичні консультації в необмеженій кількості http://ut.kiev.ua/forum/index.html
Заходь, реєструйся, запитуй і отримуй відповіді

 Відповідно до Закону України «Про державний земельний кадастр» з 1 січня 2013 року кожний мешканець України зможе вільно користуватися кадастровою картою через мережу Інтернет. Нині руки ласих до зловживання повноваженнями чиновників зв’язані: інформація, що зберігалася на паперових носіях у районних управліннях Держагентства земельних ресурсів, відкрита до ознайомлення та використання кожному. «Віднині кадастр публічний, і це перш за все гарантія і захист прав власності громадян» - запевняє Голова Держземагентства Сергій Тимченко.

Розробники стверджують, що це не просто реєстр земель, а надзвичайно потужний високотехнологічний механізм, що немає аналогів у жодному відомстві та міністерстві України. Проект, що фінансувався Світовим банком, вартував державі 50 мільйонів доларів.

Зберігання інформації на папері зіграло з Держагентством земельних ресурсів злий жарт: кожний район вів реєстр у власній локальній системі координат. Було отримано більше 1500 видів координат, що жодним чином не збігалися. Спеціалісти Держземагентства розробили унікальне програмне забезпечення, що таки дозволило перевести всі отримані дані у національну систему координат. Тому спочатку кадастрова карта може містити чимало помилок. С. Тимченко стверджує,  що через це пройшли всі держави, які запровадили кадастр, і пропонує громадянам активно допомагати з виправленнями. На сайті існує зворотній зв'язок, і користувач може повідомити про помилку, заповнивши електронну заявку.

Яким  чином Державний земельний кадастр буде протистояти корупції та махінаціям в сфері земельних відносин? Розробники пояснюють: головне завдання кадастру – звести до мінімуму спілкування чиновника та громадянина, який до нього звертається. Завдяки такому спрощенню та автоматизації на сьогодні вдалося знизити  розмір оплати за адміністративні послуги на 20%. Євген Бердніков, заступник Голови Держагенства земельних ресурсів України, стверджує, що гру в пінг-понг між відомствами припинять. Тепер відповідальність лягає на плечі державного кадастрового регістратора, що матиме унікальний електронний підпис та власну печатку. На недобросовісного регістратора чекатиме адміністративна відповідальність. За вимагання непотрібних документів чи затягування зі строками цей держчиновник буде покараний штрафом від двадцяти неоподаткованих мінімумів громадян аж до звільнення без права обіймати цю посаду.
Є. Бердніков підкреслив, що державний земельний кадастр – це не лишень ділянки, це інформація про всі землі, з якісними та кількісними характеристиками, нормативною оцінкою, рельєфом, ґрунтами і т.д. А отже пересічний громадянин зможе відслідковувати, що відбувається з заповідниками, прибережними зонами, культурно-історичною спадщиною. Під пильним оком громадськості провадити махінації з цими територіями буде значно складніше.

Впровадження Національної кадастрової системи влучно вистрілило, і вбило не лишень багатьох зайців, а й «священну корову» - складний двохетапний процес присвоєння кадастрового номеру. Наразі це лишень маленький технологічний процес – номер визначається та присвоюється одразу. 30% українських земель не мають кадастрового номеру, однак створена програма, яка буде їх автоматично визначати.

Андрій Тарнопольський, Генеральний директор Центру державного земельного кадастру, продемонстрував усі можливості кадастрової карти. Для її створення були проведені аерофотографічні зйомки усієї території України. Карта має простий інтерфейс для зручності користування та надає доступ до 12,5 мільйонів файлів. Тарнопольський підкреслив, що на карті відсутні персональні дані власників, а зазначаються лишень ті, яких вимагає Закон «Про державний земельний кадастр», зокрема: кадастровий номер, вид власності, цільове призначення та площа.
Безумовно робота з електронними джерелами, картами,  швидкість відклику, зручний пошуковик – елементарні поняття для сучасного покоління.  Однак як бути громадянам України похилого віку, які тільки-но освоїли мобільні телефони (якщо освоїли). Вони навряд оцінять простоту інтерфейсу електронної кадастрової карти. Бабуся навряд зрадіє тому, що їй не треба їхати в обласний центр, аби відвезти документи. Адже тепер їй треба відшукати електронні канали передачі інформації. Голова Держземагенства Сергій Тимченко заспокоює: офіси агентства є в кожному районному центрі, там завжди підкажуть, проконсультують і допоможуть з використанням кадастрової карти. Немає інтернету – звертайтеся в районне відділення.

Тривогу викликає і можливість хакерської атаки на сервер Національної кадастрової системи. Але тут розробники добре підстрахувалися: уся інформація передається захищеними каналами зв’язку і функціонують два центри обробки даних – основний та резервний, які можуть містити 600 терабайт інформації.За даними соціологічного дослідження суб’єктів земельних відносин у сільській місцевості, що проводилося у рамках створення державного земельного кадастру, 26,6% опитаних вважають систему  Державного земельного кадастру прогресивною, однак сумніваються в ефективності її використання пересічними громадянами. 16,6% опитуваних назвали кадастр системою для поборів з громадян та організацій. Новаторство у будь-якій сфері суспільного життя завжди йде пліч-о-пліч з недовірою та сумнівами. Наскільки ефективною та потужною у дії виявиться цей грамотний проект покаже лише час.
Юлія Струк,
журналіст загальнодержавної газети "Зона Закону"

Публічна кадастрова карта
в інтернеті http://map.dazru.gov.ua/kadastrova-karta

Последнее изменение %PM, %02 %757 %2013 %17:%Апр

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×