Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Четверг, 28 Ноябрь 2013 10:59

Заяву про розірвання шлюбу подати: складно чи ні

Оцените материал
(4 голосов)

Скласти позовну заяву про розірвання шлюбу до суду
Ви можете це зробити самостійно або за допомогою фахівця.

Примітка: Позов про розірвання шлюбу можна здати в суд самостійно або відправити поштою .
2 . копії документів

Всі документи до позовної заяви про розірвання шлюбу додаються у двох примірниках ( крім квитанції про сплату судового збору) .
3 . документи

Для позовної заяви потрібні копії свідоцтва про реєстрацію шлюбу і про народження дітей.

Примітка : Останнім часом просять додавати копію паспорта відповідача та його ідентифікаційний код . Хоча ці документи не є обов'язковими , але їх наявність може прискорити процес розлучення.

Крім того , необхідно заплатити судовий збір. Збори , як правило , коригується раз на рік. Вартість розірвання шлюбу в даний час складає 229,40 грн.

4 . Якщо заява відправлено поштою - чекайте повістку з датою слухання , для відповідача судом будуть спрямовані повістка та документи

Суд направляє відповідачу копію позову і всіх документів і призначає дату і час проведення судового засідання. Як правило , повістка може прийти після 2-3 тижнів від дати відкриття провадження у справі.
 
5 . Присутність подружжя в судовому засіданні

Якщо подружжя висловлюють обопільну згоду на розірвання шлюбу , вони можуть подати письмові заяви про це , як правило , їх присутність в судовому засіданні не потрібно.

Для того , щоб суд відбувся без участі сторін , необхідно точно вказувати в позовній заяву , що у подружжя відсутні суперечки матеріального характеру і не виникли питання пов'язані з місцем визначення проживання дитини , його утримання та виховання .

Якщо відповідач висловлює незгоду з розірванням шлюбу , сторони зобов'язані відвідувати судові засідання і суд повинен призначити строк для примирення сторін .

6 . Підсумки розгляду позову судом

Після прийняття рішення про розірвання шлюбу та вступу рішення в законну силу , його копія направляється до органів ЗАГС.

Подружжю необхідно буде звернеться в ЗАГС для отримання відмітки в паспорті про розірвання шлюбу.

Примітка: Не слід думати , що розлучення може відбудуться в першому ж судовому засіданні. Суд може зобов'язати Вас надати більш повну інформацію про причини розірвання шлюбу , на прийняття рішення також впливає особиста явка сторін у судове засідання , вік неповнолітньої дитини .

адвокат Черная, переклад ЮТК (Юридичні технологи Києва)
Прочитано 3166 раз

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×