Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Среда, 09 Май 2018 20:09

Нещодавно дізнався про заповіт. Минуло 20 років. З чого почати

Оцените материал
(1 Голосовать)
Значить заповідав мені дід все своє майно, я на той час був неповнолітній. Він власник. Його дружина (моя бабуся) була вже на пенсії, як мені пояснив нотаріус, вона половину взяла на себе ...

У підсумку вона теж відійшла в кращий світ ...
У них є двоє дітей, мій батя і його рідний брат (мій дядько), який там приписаний.

Як я зрозумів, після смерті бабусі, її частина відійшла Баті і дядька і 50% залишилися моїх за заповітом від діда? Баті на ці володіння пофіг. Тобто виходить дядько по-факту (т.к. він там приписаний) прийняв бабусину частку і у нас з ним зараз 50 на 50?
З дядьком не особливо спілкуюся, тим більше з приводу поділу майна, навряд чи він буде радий ...

Хочу там жити, по можливості розділити будинок на два входи і землю відповідно. Як це зробити більш-менш культурно?)

Нещодавно дізнався про заповіт. Минуло 20 років. З чого почати

- Спочатку вам необхідно оформити спадщину у нотаріуса. Потім, коли всі документи будуть оформлені, можете за взаємною згодою з дядьком або через суд розділити будинок і ділянку, якщо це технічно можливо, вам потрібно буде звернутися у відповідну організацію, вона проведе обстеження і видасть відповідний проект.

- Сплив ще один нюанс, крім будинкової книги, ні свідоцтва про володіння, ні техпасспорта на нерухомість немає (як сказав дядько, загублені), відповідно і оформити ніяк ...
Значить потрібно в БТІ замовляти інвентаризацію майна, а потім через суд поновлювати права на володіння?
Начебто і розумію що та як, але якщо можливо, дайте мені направлення) тому що до нотаріуса чергу потрібно займати за 3-4 тижні, тому хочеться заздалегідь зібрати весь пакет документів.

- Шановний ... Хоч якийсь документ, на підставі якого Ви все це описуєте, є? Хоч якийсь.

Якщо - «так», то як він називається і виглядає. Але мені чомусь здається, що ніяких документів про все про це у Вас немає. А в такому випадку вся ця розмова ні про що. І до нотаріуса Вам займати чергу ні з чим, і на форумі з такою "темі" можна тільки пальцем в небо тикати ... від робити нічого.

- Є свідоцтво про смерть діда, я з ним звернувся до нотаріуса, він знайшов заповіт і сказав що для подальших дій потрібні правовстановлюючі документи на нерухомість і свідоцтва про народження (смерті) всіх причетних.
Заковика в тому що докуметов на будинок нету (крім будинкової книги).
Чи може нотаріус зробити запит щоб отримати дублікати або це тільки через суд?

- Може це питання все ж до нотаріуса?

- Вам потрібно повідомити нотаріуса, що документи на будинок відсутні, після цього нотаріус повинен видати Вам постанову про відмову в здійсненні нотаріальних дій, тому що у Вас відсутній правовстановлюючий документ на спадкове майно.

Після цього Вам необхідно звернутися в суд, за місцем реєстрації Вашого дядька тому він буде відповідачем у справі, з позовом про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом.
Ще хочу відзначити з приводу Вашої частини в спадковому будинку, якщо будинок був придбаний (побудований) спільно дідусем і бабусею в період шлюбу, то після смерті дідуся бабуся повинна була отримати свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя, що складає 1 \ 2 будинки і свідоцтво на спадщину за законом (обов'язкова частка в спадщині, тому що вона була пенсіонеркою), що становить 1/9 будинку, а всі інші частини будинку успадкували Ви за заповітом, тобто Ваша частина в будинку становить 7/18 (приблизно 40%), що, як Ви розумієте, мень е 1/2.

- Нотаріус може зробити запит, але відповідь на нього не буде підставою для оформлення спадщини.
Вам потрібно отримати у нотаріуса відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину. Далі з цією відмовою подаєте позов про визнання права власності на частку в порядку спадкування, прикладаючи до нього всі наявні докази того, що ви спадкоємець, який прийняв спадщину, що спадкодавець помер, що у нього було нерухоме майно (будинкова книга), відразу подаючи клопотання про витребування доказів - копії спадкової справи, копій документів на будинок у органу, який здійснював реєстрацію прав власності в вашому населеному пункті

- А які у топ-стартера докази, що він вчасно прийняв спадщину? Він тільки зараз про заповіт дізнався.

- Мене теж бентежить той момент, що на час відкриття спадщини Ви були неповнолітнім. ЦК 1963 роки встановлює дві підстави прийняття спадщини: 1) якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; 2) якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.

- Як я розумію спадщина відкрилася 20 років тому, тоді діяв ЦК 1963 року.
- Моя мати виступала в ролі мого попечителя і прийняла спадщину в законні терміни, але мені про це нічого не говорили ...
- В такому разі порядок необхідних дій описаний вище. Йдете до нотаріуса за постановою, потім до суду.
Прочитано 747 раз

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×