Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Понедельник, 14 Январь 2013 21:14

Радянська п'ята графа в розумінні опозиції

Оцените материал
(2 голосов)
Вказувати національність у свідоцтві про народження дитини стане обов'язковою нормою, якщо наш парламент ухвалить проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зазначення у свідоцтві про народження дитини його національності», зареєстрований депутатом від «Батьківщини». Також опозиції обіцяє подати законопроект про введення такої графи і у паспорт українського громадянина.
І тут дуже цікаво розібратися чи скоріше навіть усвідомити чи необхідно це і навіщо, або це просто пережиток минулого, а вірніше пережиток такий суспільно-політичної формації як Радянський Союз. Адже саме в Радянському Союзі позначення своєї національності в паспорті, а також в інших засвідчують особу документах, було обов'язковою вимогою. Отримуючи паспорт в 16 років, громадянин СРСР визначав свою національність по матері або батьку. Сама графа «національність» для українських громадян була скасована в 1996 році, коли був здійснений перехід на паспорти незалежної України.

Повторюся, що така самоідентифікація особистості зараз визнана пережитком минулого. Сам же автор законопроекту навпаки наполягає на тому, що внесення національності в свідоцтво про народження дитини є загальноприйнятою європейською практикою. Так, дійсно, в європейських країнах прийнято заповнювати графу «nationality», але вона означає таки громадянство. А ось у нашій трактуванні слово національність трактується як приналежність до якої-небудь етнічної групи і на англійській мові звучить як «ethnicity». А перекручувати терміни може кожен в силу політичної необхідності, а можливо, і просто через незнання такого поширеного мови як англійського все в тій же Європі.

Можливі й правові колізії, так як в даний момент ще не існує в українському правовому полі нормативно-правових актів, в яких би містилися списки офіційно визнаних національностей в нашій країні. І можливості для фантазій батьків дитини, які відзначають національність в його свідоцтві про народження, безмежні.

Один з головних доводів опозиції, який доводиться слухати - це те, що введення такої графи в документах сприятиме підвищенню рівня національної самосвідомості. Яким же чином? Збереження і розвиток своєї культури, звичаїв, мови, причому саме здійснення практичних заходів по збереженню - ось що подиміти рівень національної самосвідомості. А ось примус до визначення своєї національності може мати і зворотний ефект.

Як ви ставитеся до таких передбачуваним «нововведень»? Адже, приміром, у документах громадян Казахстану, Туркменістану, Узбекистану є така графа.
Олена Дегрик
Прочитано 1765 раз

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×