Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Четверг, 01 Август 2013 16:10

Пильність кредиторів при банкрутстві

Оцените материал
(2 голосов)
У сучасних реаліях банкрутство стало синонімом ліквідації. Не секрет, що процедура банкрутства часто використовується підприємцями для припинення бізнесу. Приводом до того може стати, як значний розмір кредиторської заборгованості, так і небажання повертати кредитні (позикові) кошти; банкрутство може бути частиною грамотно спланованої схеми з оптимізації оподаткування або виведення активів.
Незалежно від цілей або причин, які спричинили банкрутство, воно завжди є загрозою для фінансового стану підприємства-кредитора, так як має на увазі небажання «банкрута» платити за рахунками. На жаль, законодавчо проголошена ідея відновлення платоспроможності підприємства-боржника дуже рідко знаходить практичну реалізацію.

Навіть наявність активів у «банкрута» не гарантує, що за рахунок їх продажу будуть задоволені вимоги кредиторів. Нерухомість боржника може бути продана за копійки, заставне майно виведено з-під застави та реалізовано заднім числом, залишивши кредиторів при своїх інтересах. Темна конячка процедури банкрутства - арбітражний керуючий не завжди є незалежною фігурою, покликаної забезпечувати прозорість судового процесу.

І справа навіть не в тому, гарні чи погані арбітражні керуючі, та / або власники підприємства-боржника. Ситуація має місце бути і кредиторам необхідно обирати правильну тактику поведінки, довіряючи захист своїх інтересів вузькоспеціалізованим фахівцям у сфері конкурсного права.

Хто як не арбітражний керуючий, що має власний досвід ведення справ про банкрутство, може викрити колегу в неправомірних діях, захистивши при цьому інтереси кредитора?! Законодавство про банкрутство не тільки швидко змінюється, але і не дає відповіді на багато практичних питань. Порядок проведення зборів кредиторів, звітність арбітражного керуючого перед комітетом кредиторів, організація та проведення продажу майна підприємства-боржника і багато інших тонкощі відомі лише юристам, неодноразово пройшли процедуру банкрутства.

Гірко бачити, як банки втрачають останню надію на задоволення кредиторських вимог, що виникли через некоректно складених документів або незнання нюансів судової практики. Справа навіть не у кваліфікації юрисконсультів банків, справа в особливостях процедури, відомих тим, хто на банкрутство «собаку з'їв» і пройшов не одну перевірку в Міністерстві юстиції.

Господа, кредитори, будьте пильні, захист Ваших інтересів тільки у Ваших руках, довіряйте її тим, у кому впевнені, тим, у кого є необхідний досвід і знання.

Олена Фоміна, юрист, переклад ЮТК
Прочитано 1535 раз
Другие материалы в этой категории: « Право на землю для ОСББ Єдине правосуддя »

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×