Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Четверг, 02 Январь 2014 18:23

Не вирішенні питання у регулюванні товариств з обмеженою відповідальністю

Оцените материал
(1 Голосовать)

Не зважаючи на надзвичайну популярність товариств з обмеженою відповідальністю у бізнесу, наші законодавці до цього часу не спромоглися ліквідувати надзвичайну кількість прогалин у регулюванні діяльності ТОВок.

 

І тих підприємців і бізнесменів, які розробляючи установчі документи просто копіюють поширені в інтернеті зразки статуту ТОВ, чекають неприємності в майбутньому, особливо, якщо дружні відносити колишніх партнерів, з часом переростають у ворожі.

 

За час практики та представництва клієнтів у корпоративних спорах щодо участі в товариствах з обмеженою відповідальністю вдалося виявити та виробити алгоритми дій щодо нейтралізації декількох проблем ТОВ.

 

Проте, зауважу відразу, це не відміняє необхідності внесення відповідних змін до законодавства або йрозроблення профільного закону. Саме про такий ЗУ «Про товариства з обмеженою відповідальністю» говорять вже не один рік багато колег.

 

1. Кількість учасників товариства. Постійно змінюється і варіюється від 1 особи-засновника до 100 осіб-засновників ТОВ останнім часом.

 Проблема тут полягає у тому, що законодавством не визначено, яким чином мають функціонувати органи товариства і необхідність їх утворення, якщо учасником товариства є одна особа. Наприклад, доречність у такому випадку обрання та створення ревізійної комісії. І хто має бути у її складі. І головне, навіщо.

Якщо у випадку одного учасника це не становить практичної проблеми, то як бути коли учасників два або три. Як створити в товаристві в таких умовах дієву ревізійну комісію?!

 

2. Вклади учасників товариства та їх корпоративні права. Не вирішено однозначно питання обсягу прав учасника ТОВ у разі, якщо він не повністю вніс свій вклад до товариства. Адже на практиці бувають такі випадки, коли учасник товариства, що вніс свій вклад повністю вимушений коритися решті учасників, які в сукупності (де-юре згідно статуту) мають 60 відсотків голосів, проте фактично внесли до статутного фонду суми менші, ніж міноритарний учасник.

 

3.....

 

Детальний аналіз кожної з проблем та шляхів її нейтралізації у наступних статтях.

 
Ігор Кізіма, правозахисник, директор ТОВ "Юридичні технологи Києва"

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×