Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Четверг, 02 Февраль 2017 01:05

Судові справи без корупції - подаємо заяву про визнання особи недієздатною

Оцените материал
(2 голосов)
Справи окремого провадження щодо визнання особи недієздатною та встановлення опіки мабуть самі чисті від корупційної складової
І дійсно в таких справах, за всю мою практику (понад 10 років) судді справедливо і добросовісно вирішували справи, виходячи на потреби за межі вимог у таких заявах (наприклад, коли просили про обмежену дієздатність, ухвалювали рішення про повну).

Адже не всі хто звертається із заявами у таких категоріях справ - юристи чи аблакати.

Отож, кому без допомоги юриста необхідно написати таку заяву - ось вам зразок.
Однак якщо допомога вам все ж таки необхідна - магістр права, юрист Ігор КІЗІМА завжди до ваших послуг
Тел.: (063) 539-42-13, (096) 545-40-33, (095) 573-20-30
...................................................................................

Святошинський районний суд м. Києва

Заявник: Опанасенко Олена Петрівнна

03170, м. Київ, вул. Олександра Тимошенка, 16

Заінтересована особа:

Орган опіки і піклування

Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація  

03115, м. Київ-115, пр-т Перемоги, 97

 

Київський міський психоневрологічний диспансер № 4

04111, м. Київ, вул. Щербакова, 64-А

 

ЗАЯВА

про визнання громадянина недієздатним, встановлення над ним опіки і призначення опікуна

 

Моя мати, Свіридова Наталія Петрівна, протягом останніх 10 років страждає на тяжке  хронічне психічне захворювання.

У зв’язку з цим вона неодноразово лікувалася у психіатричних закладах, однак стан її психічного здоров’я з часом тільки погіршується. З огляду на це вона потребує догляду.

Підтверджується це, з поміж іншого, довідкою № від № 60 від 13.01.2017 року Київського міського психоневрологічного диспансеру № 4, згідно якої за підписом заступника головного лікаря стверджується, що моя мати, Свіридов Наталія Петрівнна, 1952 року народження перебуває на обліку з приводу хронічного нервово-психічного захворювання.

Я зверталася до Київського міського психоневрологічного диспансеру № 4 з відповідною заявою. В заяві я вказувала наступне.

Моя мати, Свіридов Наталія Петрівна, тяжко хвора і перебуває на обліку у психіатра, згідно довідки № 60 від 13.01.2017 року (хронічне нервово-психічне захворювання).

Я маю намір звернутися до суду щоби визнати її недієздатною та встановити опіку над нею.

Щоби аргументовано довести суду необхідність встановлення опіки над мамою, мені потрібно щоби матері провели медико-соціальну експертизу для підтвердження або спростування факту її недієздатності.

Враховуючи вказане та керуючись ЗУ «Про звернення громадян», Положенням про медико-соціальну експертизу, затверджену постановою КМУ від 03.12.2009 року за № 1317 я просила  у Київського міського психоневрологічного диспансеру № 4 організувати і провести відповідну медико-соціальну експертизу з метою  встановлення ступеня дієздатності Свіридової Віри Петрівни.

У своїй відповіді Київський міський психоневрологічний диспансер № 4 повідомив мені, що з цих питань мені належить звертатися до суду.

У зверненні до органу опіки і піклування я зазначала, зокрема, наступне.

Згідно п.п. 1.3, 1.4 Правил опіки і піклування  органами, які приймають рішення щодо опіки і піклування, є  районні,  районні  в  містах  Києві  та  Севастополі   державні адміністрації, виконавчі комітети міських, районних у містах, сільських, селищних рад. Безпосереднє  ведення  справ  щодо  опіки  і піклування покладається у межах їх компетенції на відповідні відділи й управління місцевої державної адміністрації районів, районів міст Києва і Севастополя,  виконавчих комітетів міських чи районних у містах рад.

Враховуючи вказане та керуючись ЗУ «Про звернення громадян», Положенням про медико-соціальну експертизу, затверджену постановою КМУ від 03.12.2009 року за № 1317, Правилами опіки і піклування, зареєстрованими в Мінюсті від 17.06.1999 року за №  387/3680 я просила орган опіку і піклування (Святошинську РДА в м. Києві) організувати проведення  відповідної медико-соціальної експертизи з метою  встановлення ступеня дієздатності Свіридов Віри Петрівнни; вчинити інші дії, передбачені чинним законодавством, що спрямовані та виявлення та вияв турботи до недієздатних громадян, зокрема щодо моєї матері.

Однак, на моє звернення до органу опіки і піклування (Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації)  відповіді я не отримала.

У разі визнання фізичної особи недієздатною суд, згідно із ст. 58, ч. 1 ст. 60 Цивільного кодексу України встановлює над нею опіку і призначає опікуна.

Мені це необхідно для призначення мене опікуном моєї матері.

Зазначені мною обставини підтверджуються доданими до заяви документами. Також до заяви додані документи, що підтверджують родинні відносини між мною та Свіридовою Вірою Петрівною.

На підставі викладеного й у відповідності з ч. 1, 2 ст. 39, ст. 58, ч. 1 ст. 60 ЦК України, керуючись  ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 234, ст. 236, ч. 1 ст. 239, ч. 1 ст. 241 ЦПК України

 

ПРОШУ:

 

1. Призначити  судово-психіатричну  експертизу для визначення психічного стану моєї матері та здатності усвідомлювати нею значення своїх дій та керувати ними.

2. Визнати мою матір – Свіридов Віру Петрівнну, 1951 року народження, недієздатною.

3. Встановити над  Свіридовою Вірою Петрівною опіку і за поданням органу опіки та піклування призначити її опікуном її доньку - Опанасенко Олену Петрівнну.

 

 

ДОДАТКИ:

 

Копія заяви з додатками для заінтересованих осіб – 2 примірники.

Копія свідоцтва про народження Свіридов Олени Петрівнни;

Копія форми № 3 про зареєстрованих осіб (підтверджує, що я дочка Свіридов Віри Петрівнни);

Копія довідки від № 60 від 13.01.2017 року Київського міського психоневрологічного диспансеру № 4;

Копія відповіді № 44 від 20.01.2017 року Київського міського психоневрологічного диспансеру № 4;

Копія звернення та поштова квитанція до Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації від 18.01.2017 року.

Оригінал квитанції про сплату судового збору – 320 грн.

 

03.02.2017                                                                      Опанасенко О.О.

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×