Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%AM, %21 %533 %2022 %11:%Авг

Розірвання шлюбу під час війни

Оцените материал
(1 Голосовать)

Чи можна подати заяву про розірвання шлюбу у Києві, якщо подружжя зареєстровано за місцем проживання у Львові, а шлюб реєстрували у Харкові? Дітей немає, обидва згодні на розлучення.

У воєнний час уряд пішов на спрощення умов реєстрації шлюбів. Зареєструвати шлюб можна навіть у дистанційному режимі через Zoom. В результаті кількість сімей, що утворилися під час війни, досягає 25 000. Однак охочих розірвати свій шлюб у цей складний час не стає менше, ніж до війни. Тому настав час поговорити про те, як розлучитися під час війни.

Розлучення через ГРАГС допускається за відсутності спільних дітей до 18 років та за наявності взаємної згоди на припинення сімейних відносин за загальною заявою подружжя. Подавати таку заяву слід за місцем проживання.

В умовах війни! Якщо відділення ГРАГС за місцем проживання не працює внаслідок бойових дій, слід звернутися до найближчого відділення, що функціонує.

Відповідь:
Заява про розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя, яке не має спільних дітей, що не досягло повноліття, може бути подано до відділу РАГС за місцем проживання подружжя (одного з них) або до відділу РАГС за місцем державної реєстрації укладення шлюбу. 

Розлучення через суд здійснюється у всіх випадках, коли неможливе розлучення через ГРАГС. Щоб ініціювати шлюборозлучний процес, слід подати позовну заяву до суду за місцем проживання (прописки) відповідача чи позивача, якщо з нею проживають неповнолітні діти.

ШВИДКО ТА ЗРУЧНО ОТРИМАТИ ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ ПО ВАЙБЕР або ТЕЛЕГРАММ. ТИСНИ ТУТ !!

В умовах війни! Верховний Суд змінив територіальну підсудність судів, які тимчасово не можуть працювати. Ці суди були приєднані до тих, що перебувають у безпечних регіонах. Щоб дізнатися, до якого місцевого суду звертатись, необхідно знайти відповідну інформацію на сайті Верховного Суду.

Я хочу подати на розлучення, а чоловік мешкає в іншому місті, приїхати не може, на розлучення згоден. Які мої дії?
Відповідь:
За наявності взаємної згоди на розірвання шлюбу та за відсутності спільних неповнолітніх дітей, Ви можете подати спільну заяву про розірвання шлюбу до органу РАГС за місцем свого проживання або за місцем реєстрації шлюбу.
Оскільки Ваш чоловік не має можливості з'явитися до органу РАГС для подання заяви, його волевиявлення може бути оформлене окремою заявою про розірвання шлюбу, його підпис на цій заяві має бути нотаріально засвідчений.
Якщо ж у вас є спільні неповнолітні діти, реєстрація розірвання шлюбу можлива лише на підставі рішення суду.

Хотіла б дізнатися, які документи потрібно подати на розірвання шлюбу. Є малолітня дитина. До якої саме звертатися РАГС (там, де реєстрували шлюб чи можна до будь-якої?)
Відповідь:
За наявності спільних неповнолітніх дітей питання розірвання шлюбу вирішується у судовому порядку.
Реєстрація розірвання шлюбу провадиться у відділі РАГС за місцем проживання колишнього подружжя (одного з них) або за місцем реєстрації укладення шлюбу на підставі рішення суду, який набрав законної сили.
Також необхідно подати документ, що засвідчує особу та сплатити державне мито за реєстрацію розірвання шлюбу.

ШВИДКО ТА ЗРУЧНО ОТРИМАТИ ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ ПО ВАЙБЕР або ТЕЛЕГРАММ. ТИСНИ ТУТ !!

Завжди допоможе вам юрист, магістр права та юридичний технолог Ігор Кізіма 

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×