Вход/Регистрация

Юридические услуги. Дипломні, дисертації з права

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


Вторник, 04 Декабрь 2012 22:08

Клопотання про повідомлення про подозру

Оцените материал
(7 голосов)

Згідно ст.ст. 276, 481 КПК України повідомлення про підозру обов’язково здійснюється у випадку, зокрема, наявності достатніх доказів для підозри особи у вчиненні кримінального правопорушення і по відношенню до сільського голови повідомлення про підозру має бути зроблене прокурором Київської області.

21.11.2012 року я подав заяву про злочин особисто з прийому Броварського міжрайонного прокурора Гарника М.В.

Відповідно ст. 220 КПК України  клопотання сторони захисту, потерпілого і його представника чи законного представника про виконання будь-яких процесуальних дій слідчий, прокурор зобов’язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав. Про результати розгляду клопотання повідомляється особа, яка заявила клопотання. Про повну або часткову відмову в задоволенні клопотання виноситься вмотивована постанова, копія якої вручається особі, яка заявила клопотання, а у разі неможливості вручення з об’єктивних причин - надсилається їй.

Згідно ст. 221 КПК України слідчий, прокурор зобов’язаний за клопотанням сторони захисту, потерпілого надати їм матеріали досудового розслідування для ознайомлення, за виключенням матеріалів про застосування заходів безпеки щодо осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, а також тих матеріалів, ознайомлення з якими на цій стадії кримінального провадження може зашкодити досудовому розслідуванню. Відмова у наданні для ознайомлення загальнодоступного документа, оригінал якого знаходиться в матеріалах досудового розслідування, не допускається. Під час ознайомлення з матеріалами досудового розслідування особа, що його здійснює, має право робити необхідні виписки та копії.

Відповідно положень ст. 223 КПК України підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.

Згідно ст.ст. 276, 481 КПК України повідомлення про підозру обов’язково здійснюється у випадку, зокрема, наявності достатніх доказів для підозри особи у вчиненні кримінального правопорушення і по відношенню до сільського голови повідомлення про підозру має бути зроблене прокурором Київської області.

Відповідно до земельного законодавства України при розпорядженні земельними ділянками для надання їх у власність громадянам та юридичним особам необхідно враховувати переважне право на отримання земельних ділянок для таких категорій осіб:

- ветеранів війни: їм забезпечується першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва - див. Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.93, п. 14 ч. 1 ст. 12, абз. 2 п. 18 ч. 1 ст. 13, п. 13 ч. 1 ст. 14, абз. 2 п. 15 ч. 1 ст. 15;

- громадян, потерпілих від Чорнобильської катастрофи: п. 20 ч. 1 ст. 20, п. 1 ч. 1 ст. 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.91 передбачають пільгу для громадян, віднесених до категорій 1, 2, у вигляді обов'язкового "(протягом року після подання заяви) відведення місцевими радами земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва для тих, хто потребує поліпшення житлових умов та перебуває на квартирному обліку, а також відведення земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства, садівництва і городництва, будівництва індивідуальних гаражів і дач"; ч. 4 ст. 32 Закону передбачає право громадян, які евакуйовані, відселені (відселяються) або самостійно переселилися, "на індивідуальне житлове будівництво з позачерговим одержанням земельних ділянок (у м. Києві та курортних місцевостях - за наявністю прописки) …";

- ветеранів праці - п. 7 ст. 7 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" від 16.12.93 передбачає "переважне право на … відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва …";

- молодих сімей - ч. 2 ст. 10 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" від 05.02.93 передбачає, що "при відведенні земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва органи місцевого самоврядування затверджують квоти ділянок, які надаються молодим сім'ям під будівництво житла";

- військовослужбовців, батьків та членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби, а також звільненим з військової служби особам, які стали інвалідами під час проходження військової служби, якщо вони виявили бажання побудувати приватні жилі будинки - п. 6 ст. 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.91 можна тлумачити як наявність у вказаних осіб безумовного права на отримання присадибної земельної ділянки;

- інвалідів із захворюваннями опорно-рухового апарату - ч. 5 ст. 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.91 передбачає, що "органи місцевого самоврядування забезпечують виділення земельних ділянок … під будівництво гаражів для автомобілів з ручним керуванням поблизу місця їх проживання".

Як я зауважував у своїй заяві про злочин 21.11.2012 року достатніми доказами вчинення сільським головою злочинів, передбачених ст.ст. 364, 367 КК України, є те, що сільський голова:

1) не мав права засекречувати містобудівну документацію с. Семиполки, що він зробив власним розпорядженням. Це суперечить ч. 11 ст. 17 та ч. 7 ст. 19 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»;

2) жодним розпорядженням чи положенням, затвердженим рішенням сільської ради не було визначено порядок розподілу та надання у власність земельних ділянок у с. Семиполки.

З огляду на це виконати вимоги земельного законодавства України щодо переважних прав громадян не було змоги і вказане законодавство не виконувалося протягом двох каденцій сільського голови, хоча сільський голова, відповідно до п. 2, 8, ч. 4 ст. 42  ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» мав внести відповідні пропозиції та організувати  роботу відповідної ради таким чином, щоби рада вирішила питання прийняття відповідного рішення/рішень спрямованих на реалізацію зазначених вище законодавчих норм щодо забезпечення переважних прав громадян земельними ділянками і якими чітко встановлювалися б правила та критерії, за якими вирішуються питання надання чи відмови у  наданні дозволів на розробку проекту, передачу у власність земельних ділянок громадянам тощо.

Таким чином, з врахуванням та перевіркою викладеного вище, стане цілком зрозуміло що сільський голова вчинив злочини, передбачені ст.ст. 364, 367 КК України і цьому є достатні докази.

Враховуючи вказане та керуючись КПК України

 

ПРОШУ:

 

вчинити слідчі дії, задля отримання та оцінки інформації про яку зазначено у цьому клопотанні;

за результатами реагування на клопотання від 30.11.2012 року та після перевірки інформації про яку зазначено у цьому клопотанні повідомити голові Семиполківської сільської ради Василенку М.П., про підозру для чого звернутися до прокурора Київської області.

 

05.12.2012 року                                                                                  Кізіма І.В.

Вход на сайт

Запишитесь на консультацию

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

×