Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%PM, %26 %996 %2013 %22:%Янв

Банкрутство, нерухомість і судова практика

Оцените материал
(1 Голосовать)
Нову редакцію Закону про банкрутство на сьогодні не обговорював хіба що ледачий, настільки багато вже було сказано про особливості «правил гри у сфері банкрутства» та їх позитивних і негативних сторонах. Нагадаємо, що 19.01.2013 р. набрала чинності нова редакція Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон про банкрутство).
Необхідність законодавчих змін у сфері банкрутства обумовлена неефективністю чинної раніше процедури, що характеризується, зокрема, значною тривалістю (від 2 до 10 років) і високою вартістю. Як писали раніше І. Ільф і Є. Петров у «12 стільцях», «фінансова прірва - найглибша з усіх прірв, в неї можна падати все життя».

Нова редакція Закону про банкрутство детально прописує всі процедури, починаючи з заходів щодо запобігання банкрутству боржника на досудовій стадії і закінчуючи іноземній процедурою банкрутства - провадженням у справі про банкрутство, здійснюваному в іноземній державі згідно його законодавству.

Так, передбачено зміни в порядку провадження у справі про банкрутство, перенесення моменту введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, введення стадії порушення справи про банкрутство в підготовче засідання і поняття «санація боржника до порушення провадження у справі про банкрутство», зміни строків процедури банкрутства і т . д.

Закон також містить масу новел, що поліпшують нормативне регулювання процедури банкрутства як з точки зору самого процесу, так і його учасників. Зокрема, вводиться зміна статусу арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) (далі - арбітражних керуючих). Згідно з новою редакцією Закону діяльність арбітражних керуючих вилучена з переліку видів діяльності, що підлягають ліцензуванню, та передбачено можливість протягом шести місяців безкоштовно замінити таку ліцензію на свідоцтво. Крім того, присутній абсолютно новий розділ, який координує діяльність арбітражних керуючих та встановлює підвищені вимоги до них, їх права та обов'язки, відповідальність, порядок їх проффесиональной підготовки та складення кваліфікаційного іспиту, одержання свідоцтва, а також визначає правові підстави діяльності самоврядних організацій арбітражних керуючих. Також передбачається створення кваліфікаційної комісії та дисциплінарної комісії арбітражних керуючих.

Законом запроваджується Єдиний реєстр арбітражних керуючих, формування якого забезпечується державним органом з питань банкрутства. Доступ до інформації Реєстру здійснюватиметься через мережу Інтернет на офіційному сайті Міністерства юстиції як державного органу з питань банкрутства.

Слід зазначити, що повноваження державного органу з питань банкрутства покладено на Мін'юст. У Міністерстві зазначають, що прийняття нової редакції Закону є лише початком наступного етапу розвитку нормативного регулювання сфери банкрутства, що припускає створення відповідної підзаконної нормативної бази, а також формування практики його застосування, і підтверджують беззаперечний висновок: розвиток відносин у сфері банкрутства стимулює безперервний перегляд і вдосконалення законодавства , регулюючого такі відносини.

Більш детально про зміни в законодавстві у зв'язку з набранням чинності нової редакції Закону про банкрутство читайте в добірці матеріалів: Актуально: Новий Закон про банкрутство.

Роз'яснення «перемін на фронті нерухомості»

Мінрегіонбуд змінив перелік об'єктів, що підлягають технічній інвентаризації, і визначив нові особливості підрахунку площ об'єктів нерухомості при проведенні їх технічної інвентаризації (наказ від 08.01.2013 р. № 2). Змінами, зокрема, передбачено, що технічна інвентаризація об'єктів нерухомого майна проводиться суб'єктами господарювання, серед яких працює один або більше відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, які пройшли професійну атестацію в Мінрегіонбуді та отримали кваліфікаційний сертифікат відповідно до чинним законодавством. Наказ встановлює, що розмір і порядок оплати робіт з технічної інвентаризації визначаються в договорі за домовленістю сторін.

Держмито за реєстрацію речових прав, проведену до 2013 року, не сплачується. Так, своїм лист Укргосреестр від 03.01.2013 р. № 395-06-15-13 роз'яснив, що фіз-та юрособи звільняються від сплати держмита за проведення держреєстрації прав, що виникли і зареєстрованих уповноваженими суб'єктами, в тому числі підприємствами БТІ, органами земельних ресурсів , відповідно до законодавства, що діяло до 01.01.2013 р.

Крім цього, Мін'юст наказом № 1994/5 встановив, що розмір плати за здійснення під час вчинення нотаріальної дії одного пошуку нотаріусом відомостей про зареєстровані речові права, їх обтяження на об'єкт нерухомого майна в Держреєстрі речових прав на нерухоме майно становить 68 гривень 00 копійок.

Подробиці цих та інших змін у сфері нерухомості читайте:

Схвалені рекомендації з питань держреєстрації речових прав на нерухоме майно

Держмито за реєстрацію речових прав, проведену до 2013 року, не сплачується

Інформація про виявлення фактів самовільного будівництва повинна спрямовуватися в інспекцію держархбудконтролю

Хто під час будівництва об'єкта архітектури здійснює авторський нагляд?

Держоргани на варті податкового порядку

Згідно з наказом Мінфіну № 1264 змінився порядок видачі довідки про сплачений нерезидентом податок на прибуток. Зокрема, наголошується, що довідка видається органом ДПС за місцезнаходженням (місцем проживання) резидента або постійного представництва нерезидента, що здійснює на користь нерезидента будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України.

Довідка або обгрунтована відмова в її видачі видається протягом 5 робочих днів з дати одержання письмового звернення нерезидента або уповноваженої ним особи.

Джерелом інформації для видачі довідки є дані додатка ПН до податкових декларацій (розрахунків) з податку на прибуток, надані податковими агентами податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь нерезидентів, а також сум утриманого з них податку або надані нерезидентом документи в разі самостійного нарахування та сплати податку.

Мінфін наказом № 1297 затвердив Порядок проведення цільових аукціонів з продажу майна платника податків, яке перебуває в податковій заставі, що встановлює, яке майно, що перебуває у податковій заставі, підлягає продажу на аукціоні.

Дії, пов'язані з продажем майна на цільовому аукціоні, здійснюються після прийняття керівником органу ДПС за місцем реєстрації платника податків рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

В якості організатора аукціонів з продажу майна платників податків, яке перебуває в податковій заставі, виступають уповноважені товарні біржі, визначені центральним органом ДПС на конкурсних засадах.

Організатор повинен провести аукціон у строки, встановлені відповідним договором, однак не пізніше ніж через два місяці після його укладення.

Держмитслужба в листі від 15.01.2013 р. № 15/1-15.1/100-ЕП роз'яснила, як заповнювати графи митної декларації, що стосуються акцизного податку.

Так, згідно з підпунктом 222.2.2 пункту 222.22 ст. 222 Податкового кодексу в разі ввезення маркованої підакцизної продукції на митну територію України акцизний податок сплачується при придбанні марок акцизного податку. Якщо на момент оформлення попередньої митної декларації акцизний податок із зазначеною підакцизної продукції ще не було сплачено до бюджету, на суму цього податку надається гарантія із застосуванням відповідного способу розрахунку.

Також нагадуємо, що з 1 січня 2013 р. застосовується нова ставка акцизного податку на пиво. Як зазначається в роз'ясненні, оскільки згідно з УКТЗЕД пиво не потрапляє під термін «алкогольні напої», а відноситься до товарної групи 2203 УКТЗЕД, збільшені ставки акцизного податку на пиво застосовуються з моменту набрання чинності Закону - з 01.01.2013 р.

Крім того, ДПС затвердила Довідник податкових пільг станом на 01.01.2013 р.
ЮРЛИГА
переклад ЮТК

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×