Вход/Регистрация

Юридические услуги. Представительство ваших интересов

Viber 096-545-40-33
Telegram 096-545-40-33, [email protected]


%AM, %20 %498 %2021 %10:%Нояб

Закон про страхування ухвалено- що зміниться для компаній та споживачів їхніх послуг

Оцените материал
(1 Голосовать)

Нові вимоги до страховиків для виходу на ринок

 

По-перше, страховики повинні мати прозорі структури власності, розкривати інформацію про всіх власників суттєвої участі та ключових учасників компанії. Засновники та власники повинні мати бездоганну ділову репутацію, а також задовільний фінансовий та майновий стан. Національний банк здійснюватиме обов'язкове узгодження власників суттєвої участі.

По-друге, при реєстрації страхові компанії мають надавати плани діяльності на три роки.

По-третє, запроваджено вимоги до системи корпоративного управління компанією (зокрема, роботи ради та правління). Вони будуть пропорційними, тобто залежатимуть від значущості компанії (для великих установ – більше вимог).

Законом підвищується роль та значення професійної діяльності осіб, відповідальних за виконання ключових функцій (управління ризиками, комплаєнсу, внутрішнього аудиту та актуарної функції). Зокрема, нова актуарна функція має бути здатна адекватно та незалежно оцінити та дати рекомендації щодо технічних резервів, процесу андеррайтингу та цінової політики страховика.

Крім того, керівники страхових компаній та особи, відповідальні за ключові функції, повинні відповідати кваліфікаційним вимогам до професійної придатності та ділової репутації. Національний банк погоджуватиме їх призначення на посади. Також передбачається здійснення Нацбанком оцінки колективної придатності членів наглядової ради чи виконавчого органу страховика.

По-четверте, Закон встановлює диференційований підхід до мінімального розміру статутного капіталу страховиків: 32 млн грн для страховиків non-life та 48 млн грн - для компаній зі страхування життя, страховиків з ліцензією на класи страхування відповідальності, кредитів, поруки та на провадження діяльності з перестрахування.

Нові вимоги до платоспроможності страховиків

Страховики дотримуватимуться вимог до капіталу платоспроможності та мінімального капіталу.

Водночас Закон встановлює два різні підходи до вимог платоспроможності – спрощений (Solvency I) та базовий (Solvency II). Зокрема, базовий підхід застосовуватиметься до страховиків життя, компаній з ліцензіями на класи страхування відповідальності, кредитів, поруки та великих страхових компаній.

Нові вимоги до капіталу вводитимуться поетапно. Протягом перших трьох років після набрання чинності новим Законом усі страховики повинні будуть відповідати вимогам платоспроможності за спрощеним підходом.

Вход на сайт

Задайте вопрос юристу

Нажмите на изображение, чтобы его изменить

Задайте вопрос прямо сейчас и получите быстрый ответ.

Срочная юридическая консультация, экспресс-анализ дела - 300 - 900 грн.

Viber 096-545-40-33

Telegram 096-545-40-33

[email protected]

simpleForm2
×